fbpx
Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 1:2. Robert Janicki

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – raport po meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi

Robert Janicki zdobył w sobotę swoją ósmą bramkę w tym sezonie Fortuna 1 Ligi i jest już wiceliderem klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Warty Poznań. Wraz z Michałem Jakóbowskim jest też najlepiej punktującym zawodnikiem w klasyfikacji kanadyjskiej.

Warta Poznań przegrała w sobotę 1:2 z Puszczą Niepołomice w pechowych okolicznościach. Pierwszy gol dla gości został strzelony po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego o przyznaniu rzutu karnego. Trafienie na 2:0 było z kolei efekt samobójczego zagrania Bartosza Kieliby.

„Zieloni” odpowiedzieli tylko jedną bramką, która padła po bardzo ładnym strzale Roberta Janickiego. Pomocnik Warty Poznań uderzył z dystansu po ziemi, przy słupku i nie dał żadnych szans na interwencję Karolowi Niemczyckiemu. Robert Janicki zrównał się liczbą bramek z Gracjanem Jarochem i obaj są wiceliderami klasyfikacji strzelców.

Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 1:2. Michał Jakóbowski

Asystę przy tym trafieniu zaliczył Michał Jakóbowski, który w ten sposób wypracował już dziewiątego gola w tym sezonie. Poznański skrzydłowy jest bezdyskusyjnie najlepszym „asystentem” w zespole. Ponadto ma już w sumie 14 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, podobnie jak Robert Janicki.

BRAMKI:
10 – Mateusz Kupczak
8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki (+1)
5 – Michał Jakóbowski
2 – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Łukasz Spławski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, samobójcza

ASYSTY:
9 – Michał Jakóbowski (+1)
6 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak
1 – Tomasz Boczek, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
14 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski
12 – Gracjan Jaroch
11 – Mateusz Kupczak
5 – Serhij Napołow
4 – Jakub Kiełb
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka
2 – Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Bartosz Kieliba, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak
1 – Wiktor Długosz, Aleks Ławniczak, Łukasz Spławski, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU