fbpx
Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 1:2. Michał Jakóbowski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi

Dziesiątą asystę w sezonie zapisał na swoim koncie Michał Jakóbowski i dogonił Roberta Janickiego, dotychczasowego samotnego lidera klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań. W trzecim meczu z rzędu punkty w tym zestawieniu zdobył Jakub Kiełb.

Za „Zielonymi” kolejny tydzień, w którym rozegrali trzy mecze. Zdobyli w nich 7 pkt i wiadomo już, że zakończą sezon na trzecim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. We wszystkich tych spotkaniach poznaniacy zdobywali po dwie bramki – to najlepsza tego typu seria od czasu, gdy na przełomie rund co najmniej po dwa razy trafiali do siatki w trzech kolejnych meczach: z GKS Bełchatów, Wigrami Suwałki i Radomiakiem Radom.

Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 1:2. Jakub Kiełb

W sobotę w Chojnicach Warta Poznań przegrywała z Chojniczanką 0:1, ale wtedy wyprowadzili bardzo ładny kontratak, w którym Robert Janicki znalazł w polu karnym Michała Jakóbowskiego, a ten wycofał piłkę do Jakuba Kiełba, który zaskoczył zasłoniętego bramkarza gospodarzy. Obrońca „Zielonych” w dwóch poprzednich meczach notował asysty, a teraz wpisał się na listę strzelców – już po raz trzeci w sezonie. W połączeniu z 4 asystami Jakub Kiełb ma już 7 punktów w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej i zajmuje w niej piąte miejsce.

Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 1:2. Adrian Laskowski, Serhij Napołow, Michał Jakóbowski

Na pierwszym miejscu są w niej Robert Janicki i Michał Jakóbowski, który ma już na koncie 10 asyst, co jest zdecydowanie najlepszym osiągnięciem w drużynie. W 88. minucie poznański skrzydłowy podał też piłkę do Adriana Laskowskiego, a po jego strzale padła zwycięska bramka dla Warty Poznań w Chojnicach. Tego gola zapisujemy jednak jako samobójcze trafienie Radosława Janukiewicza, bo to od niego odbiła się piłka po tym, jak Adrian Laskowski wcelował w słupek. Zamiast gola pomocnik „Zielonych” ma więc na koncie asystę.

BRAMKI:
11 – Mateusz Kupczak
8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki
5 – Michał Jakóbowski
3 – Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb (+1)
2 – Tomasz Boczek, Łukasz Spławski , samobójcza (+1)
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, Aleks Ławniczak

ASYSTY:
10 – Michał Jakóbowski (+1)
7 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch, Jakub Kiełb
2 – Jakub Kuzdra, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski (+1)
1 – Tomasz Boczek, Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
15 – Robert Janicki, Michał Jakóbowski
12 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak
7 – Jakub Kiełb
5 – Serhij Napołow
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki, Bartosz Kieliba, Adrian Laskowski
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Apolinarski, Mateusz Szczepaniak, Łukasz Spławski, Aleks Ławniczak
1 – Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU