fbpx
Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0. Michał Jakóbowski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po półfinale baraży o Ekstraklasę

Najlepszy „asystent” w drużynie Warty Poznań, Michał Jakóbowski zdobył bramkę, która dała zespołowi awans do finału baraży o PKO Ekstraklasę. Skrzydłowy „Zielonych” został we wtorek liderem drużynowej klasyfikacji kanadyjskiej.

Zespół trenera Piotra Tworka pokonał Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w niecodziennych okolicznościach. Półfinał baraży rozstrzygnął gol Michała Jakóbowskiego, ale od momentu, gdy piłka wylądowała w siatce do czasu uznania bramki przez sędziego Sebastiana Jarzębaka minęło pięć i pół minuty! Dla poznańskiego skrzydłowego to już szósty gol w rozgrywkach. 27-latek nigdy nie miał tak dobrego roku – dotychczas zdobywał co najwyżej pięć bramek w sezonie.

Z sześcioma trafieniami Michał Jakóbowski jest czwartym strzelcem w zespole, a dodajmy, że ma również najwięcej, bo aż 10 asyst. Wtorkowe trafienie pozwoliło pomocnikowi „Zielonych” wysunąć się na prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0. Mateusz Kupczak

Wysoko, bo na trzeciej pozycji jest w niej Mateusz Kupczak. Najlepszy strzelec drużyny miał duży udział przy bramce – to po jego uderzeniu (i rykoszecie) Tomasz Loska odbił piłkę, którą głową do siatki skierował Michał Jakóbowski. W ten sposób Mateusz Kupczak wypracował drugiego gola w sezonie.

Dodajmy jeszcze, że ciężko byłoby o wygraną we wtorek, gdyby nie interwencje Adriana Lisa. Bramkarz Warty Poznań zachował we wtorkowy wieczór czyste konto już po raz dwunasty w sezonie i zarazem pierwszy raz od wyjazdowej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec w meczu, który odbył się 10 lipca.

BRAMKI:
11 – Mateusz Kupczak
8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki
6 – Michał Jakóbowski (+1)
3 – Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb
2 – Tomasz Boczek, Łukasz Spławski , samobójcza
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, Aleks Ławniczak, Mateusz Szczepaniak

ASYSTY:
10 – Michał Jakóbowski
7 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch, Jakub Kiełb
2 – Jakub Kuzdra, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak (+1)
1 – Tomasz Boczek, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
16 – Michał Jakóbowski
15 – Robert Janicki
13 – Mateusz Kupczak
12 – Gracjan Jaroch
7 – Jakub Kiełb
5 – Serhij Napołow
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki, Bartosz Kieliba, Adrian Laskowski, Mateusz Szczepaniak
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Apolinarski, Łukasz Spławski, Aleks Ławniczak
1 – Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU