fbpx
Warta II Poznań - Olimpia Koło 0:5 w IV lidze.

Porażka Warty II Poznań na początek sezonu w IV lidze

Nie udał się drużynie rezerw Warty Poznań powrót na IV-ligowe boiska po siedmiu latach nieobecności. W spotkaniu rozpoczynającym sezon 2020/2021 drużyna Bartosza Majchrzaka przegrała w “Ogródku” z Olimpią Koło 0:5.

To był niezwykle trudny start warciańskiej młodzieży, bowiem w podstawowym składzie jakimkolwiek doświadczeniem seniorskim dysponowali tylko Sebastian Olszewski i Filip Małek. Wszyscy ich koledzy to 18-, 17- lub nawet 16-latkowie, dla których było to pierwsze zderzenie z dorosłym futbolem w oficjalnym meczu.

Pierwsze 30 minut miało wyrównany przebieg i nie zapowiadało wysokiej porażki. Gdy jednak Olimpia objęła prowadzenie, kolejne gole strzelała dość łatwo i do przerwy prowadziła 3:0, by ostatecznie zwyciężyć różnicą pięciu bramek.

Warcie II Poznań utrudniła zadanie czerwona kartka, którą jeszcze przed przerwą otrzymał Filip Małek. To efekt komentowania orzeczeń sędziego Mariusza Sikorskiego, który podyktował rzut wolny pośredni przed bramką za złapanie przez Leo Przybylaka piłki dogranej przez kolegę z zespołu.

Niestety, inauguracja rozgrywek ligowych nie do końca zakończyła się po naszej myśli. Młodzi Warciarze otrzymali zimny prysznic na inaugurację IV ligi. Był to mecz, w którym zapłaciliśmy frycowe za zmierzenie się z piłką seniorską. Byliśmy bardzo zestresowani, popełnialiśmy proste błędy, które nie wynikały z braku umiejętności tylko braku doświadczenia gry na takim poziomie – uważa trener Warty II Poznań, Bartosz Majchrzak.

Na dodatek w 35. minucie sędzia zawodów zamknął właściwie mecz, pokazując czerwoną kartkę naszemu zawodnikowi. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko grać na tym poziomie samą młodzieżą, jednak celem nadrzędnym jest przygotowanie tych młodych chłopaków do pierwszego zespołu. Musimy szybko zapomnieć o tym meczu, wyciągnąć wnioski i spokojnie z chłodną głową przygotować do kolejnego spotkania.

Kolejna szansa na pierwsze punkty nadejdzie w sobotę w wyjazdowej potyczce z GKS Dopiewo.

WARTA II POZNAŃ – MKS Olimpia Koło 0:5 (0:3)
Bramki:
0:1 i 0:3 Aleks Sieradzki (30. i 40. minuta), 0:2 Krystian Sobieraj (35.), 0:4 Mikołaj Makarowicz (60.), 0:5 Patryk Olczyk (88.)
Warta II Poznań: Leo Przybylak – Albert Żerkowski, Filip Małek Ż, Ż=CZ, Kamil Ziętkowski (46. Stanisław Jarysz), Sebastian Olszewski Ż, Mateusz Wojciechowski,
Jakub Poterski (60. Rafał Rajch), Filip Wędzikowski (46. Radosław Rzepka),
Szymon Soiński, Maksymilian Lisowski, Maksymilian Hyżyk (46. Mateusz Sołtysiak).

Fot. Jakub Kawecki