fbpx
Warta Poznań - Radomiak Radom 2:0. Mateusz Kupczak

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po finale baraży o Ekstraklasę

Mateusz Kupczak zdobył obie bramki dla Warty Poznań w wygranym 2:0 meczu z Radomiakiem Radom i ze sporą przewagą został najlepszym strzelcem drużyny w zakończonym sezonie. Klasyfikację  „asystentów” i punktację kanadyjską wygrał Michał Jakóbowski.

Bramki, które przesądziły o awansie Warty Poznań do Ekstraklasy, padły z rzutów karnych. W obu przypadkach niezawodnym wykonawcą, tak jak przez większość sezonu, był Mateusz Kupczak. Pomocnik „Zielonych” strzelił w piątek gole nr 12 i 13 w zakończonych rozgrywkach. To dla niego zdecydowanie najlepszy sezon w karierze, jeśli chodzi o zdobycze bramkowe. 28-letni piłkarz wykorzystał 11 z 12 rzutów karnych, które wykonywał, a dwa gole strzelił z gry.

Oprócz 13 trafień, Mateusz Kupczak wypracował też dwie bramki (zaliczył asystę przy jedynym golu w półfinale baraży) dla Warty Poznań i z 15 punktami znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej „Zielonych”. Dzieli to miejsce z Robertem Janickim.

Warta Poznań - Radomiak Radom 2:0. Michał Jakóbowski

W punktacji, w której bierzemy pod uwagę gole i asysty, najlepszy okazał się Michał Jakóbowski. W piątek drugi rzut karny został podyktowany po faulu na nim, co dało poznańskiemu skrzydłowemu już 11. asystę w sezonie. W połączeniu z punktami za 6 zdobytych bramek Michał Jakóbowski zgromadził ich aż 17 i wygrał klasyfikację kanadyjską.

Z kolei dla Łukasza Spławskiego asysta przy pierwszym rzucie karnym w pojedynku z Radomiakiem była pierwszą w sezonie. Wcześniej doświadczony napastnik zdobył dwie bramki i zgromadził 3 punkty w klubowej klasyfikacji. To bardzo przyzwoity wynik, zważywszy na fakt, że Łukasz Spławski w 13 meczach przebywał na boisku łącznie tylko 432 minuty.

Warta Poznań - Radomiak Radom 2:0. Łukasz Spławski

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy po tym, jak oba decydujące mecze wygrała bez straty bramki. W ten sposób licznik meczów z czystym kontem Adriana Lisa dobił do 13.

BRAMKI:
13 – Mateusz Kupczak (+2)

8 – Gracjan Jaroch, Robert Janicki
6 – Michał Jakóbowski
3 – Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb
2 – Tomasz Boczek, Łukasz Spławski , samobójcza
1 –Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Adrian Laskowski, Jakub Apolinarski, Krzysztof Danielewicz, Aleks Ławniczak, Mateusz Szczepaniak

ASYSTY:
11 – Michał Jakóbowski (+1)

7 – Robert Janicki
5 – Serhij Napołow
4 – Gracjan Jaroch, Jakub Kiełb
2 – Jakub Kuzdra, Łukasz Trałka, Mateusz Szczepaniak, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski, Mateusz Kupczak
1 – Tomasz Boczek, Aleks Ławniczak, Jakub Apolinarski, Michał Grobelny, Łukasz Spławski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
17 – Michał Jakóbowski

15 – Robert Janicki, Mateusz Kupczak
12 – Gracjan Jaroch,
7 – Jakub Kiełb
5 – Serhij Napołow
3 – Tomasz Boczek, Łukasz Trałka, Mariusz Rybicki, Bartosz Kieliba, Adrian Laskowski, Mateusz Szczepaniak, Łukasz Spławski
2 – Jakub Kuzdra, Jakub Apolinarski, Aleks Ławniczak
1 – Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU