fbpx
Warta II Poznań. Ernest Korek

Wyjazdowa porażka Warty II Poznań w IV lidze

Przegraną 0:2 (0:2) z Odolanovią Odolanów zakończył wyjazdowy mecz drugiej drużyny Warty Poznań w czwartej kolejce IV ligi. To trzecia porażka rezerw, które z jednym punktem zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 6. minucie środowego spotkania. Gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił dla Odolanovii Karol Krystek. Potem młodzi gracze „Zielonych” mieli kilka okazji na wyrównanie, ale swoich szans nie wykorzystali Filip Wędzikowski, Dominik Smykowski i Maksymilian Hyżyk.

To zemściło się jeszcze przed przerwą. Poznaniacy popełnili błąd przy rozegraniu akcji, co wykorzystał Piotr Skrzypczak i silnym strzałem z dystansu ustalił wynik meczu na 2:0.

W drugiej części drużyna trenera Bartosza Majchrzaka zagrała z większą agresją i atakowała rywali już na ich połowie boiska. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się jednak zdobyć choćby honorowej bramki.

Przegrywamy mecz w którym nie czujemy się przegranym, to my narzuciliśmy swój sposób gry oraz wypracowaliśmy kilka dogodnych sytuacji bramkowych, które powinniśmy zamienić na gole. Niestety tak się nie stało i to rywal zainkasował 3 pkt – mówi trener Warty II Poznań, Bartosz Majchrzak. – Widać że zespołowi brakuje przełamania w postaci zwycięstwa, co byłoby potwierdzeniem dobrej pracy, którą wykonujemy na treningach. Mam nadzieje że to przełamanie jest tylko kwestią czasu.

W sobotę, 22 sierpnia o godz. 16 druga drużyna Warty Poznań zagra w „Ogródku” z Kotwicą Kórnik. Wstęp jest wolny.

ODOLANOVIA ODOLANÓW – WARTA II POZNAŃ 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Krystek (6. minuta), 2:0 Skrzypczak (40.)

Warta II Poznań: Leo Przybylak – Albert Żerkowski, Łukasz Maćkowiak, Kamil Zietkowski, Stanisław Jarysz (46. Dominik Konopacki), Mateusz Sołtysiak, Maksymilian Lisowski, Ernest Korek (55. Mikołaj Stangel), Dominik Smykowski (60. Szymon Soiński), Filip Wędzikowski ( 70. Dawid Forszpaniak), Maskymilian Hyżyk.