fbpx
Warta Poznań - Lechia Gdańsk. Bartosz Kieliba

Warta Poznań zagra w Lubinie z Zagłębiem

Pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie PKO Ekstraklasy czeka piłkarzy Warty Poznań. Już w piątek o godz. 18 zespół trenera Piotra Tworka zmierzy się z Zagłębiem Lubin na rozpoczęcie drugiej kolejki ligowej. Transmisja w Canal+ Sport i Sport+.

„Zieloni” zagrali w niedzielę swój pierwszy mecz w Ekstraklasie od ponad 25 lat. Zebrali dobre recenzje za swój występ, ale komplet punktów zabrała ze sobą Lechia Gdańsk. – Jesteśmy niezadowoleni ze zdobyczy punktowej, bo plan minimum był taki, żeby nie przegrać z Lechią. Chcieliśmy wygrać, na to się nastawialiśmy i przygotowywaliśmy, ale się nie udało – mówi trener Piotr Tworek. – Przeanalizowaliśmy już ten mecz, wiemy, co nam nie wychodziło i w kolejnych spotkaniach nie możemy już popełniać takich błędów. Natomiast jeśli chodzi o organizację, pomysł na grę i realizowanie założeń, to wyglądało to w miarę poprawnie. Najważniejsza rzecz: punkty. Nie było ich i będziemy starali się zdobyć je w kolejnym meczu.

Trener Warty Pozanń Piotr Tworek

Gospodarze to 11. zespół poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy. Na rozpoczęcie nowych rozgrywek wygrali 2:1 z Lechem Poznań, mimo że do 82. minuty to goście byli na prowadzeniu. Ten emocjonujący pojedynek trener Piotr Tworek z trybun stadionu w Lubinie. – Mogłem na gorąco ocenić grę rywala, a drużyna już się dowiedziała o mocnych i słabych stronach Zagłębia. Zawodnicy wiedzą, na co muszą zwrócić uwagę: że przeciwnicy grają do samego końca i są groźni przy stałych fragmentach gry – uważa trener Warty Poznań i dodaje: – Wiedzą też, w których momentach można wykorzystać słabości Zagłębia.

„Zieloni” mają dobre wspomnienia związane z rywalizacją z lubinianami. Gdy 11 lat temu oba zespoły mierzyły się ostatnio w meczu o punkty, Zagłębie pewnie zmierzało do Ekstraklasy. A mimo to, w końcówce sezonu Warta Poznań wygrała w Lubinie 2:1 po golach Marcina Klatta i Alaina Ngamayamy. Przed rokiem poznaniacy byli też górą (1:0) w przedsezonowym sparingu, rozegranym w Lubinie.

Jakub Kuzdra (Warta Poznań) w sparingu z Zagłębiem Lubin

Warto również pamiętać o tym, że w minionym sezonie Fortuna 1 Ligi zespół trenera Piotra Tworka świetnie radził sobie na wyjazdowych – wygrał 9 meczów i 4 zremisował. Z 31 zdobytymi punktami był gorszy tylko od Puszczy Niepołomice w klasyfikacji najskuteczniejszych ekip na obcych stadionach.

Jedziemy do Lubina z nastawieniem na zdobycie punktów. Wiemy, czego musimy unikać. Na pewno musimy być skoncentrowani do samego końca i uważni pod naszą bramką, bo wiemy, jakie sytuacje mogą stworzyć rywale – mówi trener „Zielonych”. – Musimy być agresywni, mądrzy w zachowaniu się formacji i w odbiorze piłki. Na to zwracałem uwagę w tym mikrocyklu i na to będę uczulał zawodników przed wyjściem na boisko.

Pytany o silnych rywali, z którymi poznaniacy muszą mierzyć się na początku sezonu, trener Piotr Tworek odpowiada: – Nie możemy zajmować się klasyfikowaniem rywali na tych, z którymi będzie łatwiej albo trudniej. Z każdym musimy grać na maksa. Wymagam jeszcze większej dokładności, zaangażowania i jakości. Zdajemy sobie sprawę z tego, że żeby w najbliższych meczach zdobywać punkty, musimy grać równo i na wysokim poziomie. Nie może być żadnych chwil zawahania czy zwątpienia, bo rywale potrafią to wykorzystać.

Mecz Zagłębie Lubin – Warta Poznań rozpocznie się o godz. 18 w piątek, 27 sierpnia. Spotkanie poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska. Transmisja w TV na Canal+ Sport i Sport+ oraz na antenie MC Radia (102,7 FM).