fbpx
Nikodem Fiedosewicz (Warta Poznań) kontuzjowany

Kontuzja obrońcy Warty Poznań, Nikodema Fiedosewicza

Piłkarz Warty Poznań Nikodem Fiedosewicz ma zerwane więzadło krzyżowe w kolanie i czeka go operacja, a następnie mniej więcej półroczna przerwa w treningach.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na treningu przed meczem z Lechią Gdańsk. – Doszło do niefortunnego przeprostu, w wyniku  którego Nikodem zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze i uszkodził częściowo  więzadło poboczne strzałkowe – tłumaczy Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań. – Obecnie pracuje już nad jak największym wzmocnieniem nogi przed zabiegiem, który jest planowany na początek września. Zawodnik będzie do dyspozycji trenera po mniej więcej 6 miesięcznej rehabilitacji.

W lutym tego roku Nikodem Fiedosewicz przeszedł zabieg ścięgna Achillesa i wrócił do gry w czerwcu. W poprzednim sezonie wystąpił w 8 meczach Fortuna 1 Ligi i 1 Totolotek Pucharu Polski.

W obecnych rozgrywkach 22-letni wychowanek „Zielonych” zdążył zagrać w meczu Fortuna Pucharu Polski przeciwko Błękitnym Stargard. Pojawił się na boisku w 77. minucie, a w serii rzutów karnych skutecznie wykonał jedną z „jedenastek”. Przed sezonem Nikodem Fiedosewicz podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań, ważny do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o rok.

Cała drużyna życzy Nikodemowi szybkiego powrotu do zdrowia – mówi Bartłomiej Smuniewski. Dołączamy się do tych życzeń w imieniu Zielonej Rodziny Warty Poznań.