fbpx
Warta Poznań - Widzew Łódź w meczu drużyn amp futbolu

Warta Poznań zadebiutuje w ekstraklasie amp futbolu

Sobotnim meczem z Husarią Kraków na otwarcie turnieju w Nowym Targu zawodnicy Warty Poznań rozpoczną rywalizację w Amp Futbol Ekstraklasie. – Nie możemy się już doczekać tego występu – mówi kapitan „Zielonych”, Bartosz Skrzypek. Wszystkie pojedynki z sobotnio-niedzielnego turnieju będzie można obejrzeć w internetowych kanałach TVP Sport.

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami tegoroczne plany amp futbolistów. Przede wszystkim odwołano mistrzostwa Europy, które miały się odbyć 12-20 września w Krakowie –przeniesiono je na przyszły rok. Z kolei rywalizacja o mistrzostwo Polski, która toczy się w formie turniejów, wystartuje dopiero teraz, zamiast w kwietniu, jak pierwotnie zakładano. Na dodatek mistrz kraju zostanie wyłoniony po czterech turniejach, bo z okrojonego kalendarza wypadły zawody w Warszawie.

TERMINARZ ROZGRYWEK AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2020

I turniej: 5-6 września – Nowy Targ
II turniej: 3-4 października  – Bielsko-Biała
III turniej: 24-25 października – Łódź
IV turniej: 28-29 listopada Poznań

Mistrzem Polski zostanie zespół, który zdobędzie największą liczbę punktów w całym cyklu turniejów. Wywalczy też prawo gry w Lidze Mistrzów. Medale dla najlepszych zespołów w kraju zostaną rozdane w listopadzie, w Poznaniu.

Aby nieco uatrakcyjnić sezon, zorganizowano turniej o Puchar Polski. W lipcu, w Poznaniu po trofeum sięgnęła Husaria Kraków, która pokonała Widzew Łódź i Wartę Poznań. „Zieloni” zajęli drugie miejsce dzięki zwycięstwu z łodzianami. Dla obu tych ekip był to debiut w oficjalnych zawodach amp futbolowych.

Cała trójka rozpocznie teraz walkę o ligowe punkty, a w pięciozespołowej stawce są jeszcze Legia Warszawa i obrońcy tytułu, zespół Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. – Puchar Polski pokazał, ile jeszcze nam brakuje do najlepszych. Ale ten czas od turnieju ciężko przepracowaliśmy i mam nadzieje ze będą tego efekty w Nowym Targu – mówi Bartosz Skrzypek, kapitan Warty Poznań. – My, zawodnicy nie możemy się już doczekać występu w pierwszym turnieju o mistrzostwo Polski.

Warta Poznań - Husaria Kraków w meczu drużyn amp futbolu. Bartosz Skrzypek

„Zieloni” zagrają z Husarią Kraków na inaugurację sezonu, a w sobotę na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu zmierzą się jeszcze Widzewem Łódź. Nazajutrz drużynę trenera Dariusza Sylwestrzaka czekają starcia z Podbeskidziem Kuloodporni Bielsko-Biała oraz Legią Warszawa.

Jedziemy do Nowego targu z pozytywnym nastawieniem. Będziemy walczyli o jak największą liczbę punktów w lidze i zbierali niezbędne doświadczenie – mówi szkoleniowiec. – Zespół cały czas się rozwija. Po występie w Pucharze Polski wiemy, jak wyglądamy na tle Husarii, czyli jednej z najlepszych polskich drużyn i nad czym musimy pracować. Na pewno wyzwaniem będzie dla nas rozegranie czterech meczów w dwa dni, bo będzie trzeba szybko się zregenerować przed niedzielnymi spotkaniami.

TERMINARZ I TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY W NOWYM TARGU

Sobota, 5 września

godz. 11:30: Husaria Kraków – WARTA POZNAŃ
godz. 12:45: Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa
godz. 14:00: Widzew Łódź – WARTA POZNAŃ
godz. 15:30: Husaria Kraków – Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 16:45: Widzew Łódź – Legia Warszawa

Niedziela, 6 września

godz. 8:00: Kuloodporni Bielsko-Biała – WARTA POZNAŃ
godz. 9:15: Husaria Kraków – Widzew Łódź
godz. 10:45: WARTA POZNAŃ – Legia Warszawa
godz. 12:00: Widzew Łódź – Kuloodporni Bielsko-Biała
godz. 13:30: Husaria Kraków – Legia Warszawa

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na żywo na profilu Amp Futbol Polska na Facebooku https://www.facebook.com/AmpFutbolPolska/ oraz na TVPSPORT.PL i w mobilnej TVP Sport.


Fot. Piotr Kucza