fbpx
Mecz Warty Poznań kobiet. Fot. Michał Kościelak

Warta Poznań zagra w IV lidze kobiet

Sobotnim meczem wyjazdowym z zespołem Słupczanki Słupca sezon w IV lidze rozpoczną piłkarki Warty Poznań. To powrót kobiecej drużyny „Zielonych” do rozgrywek ligowych po 18 latach!

Stworzenie sekcji kobiet było jednym z ważniejszych punktów w planie rozwoju piłkarskiej Warty Poznań na najbliższe lata. Istotnym etapem realizacji tego programu stało się połączenie sił „Zielonych” i Lejdis Luboń – w ten sposób powstały w lipcu tego roku trzy grupy szkoleniowe w Akademii Warty Poznań: U-17, U-13 oraz U-10.

Zespół z najstarszego rocznika ma w terminarzu rozgrywek juniorskich niewiele spotkań, więc pojawił się pomysł, by zgłosić go również do ligi seniorek. I tak oto Warta Poznań rozpocznie w sobotę rywalizację w IV lidze. – Startujemy w nowych rozgrywkach seniorskich z młodym zespołem, więc zobaczymy, co przyniesie nam sezon. Cel jest taki, żeby oswoić się z ligą i zaprezentować w niej z jak najlepszej strony. W ramach rozgrywek młodzieżowych chcemy natomiast awansować do Centralnej Ligi Juniorów – mówi trener kobiecej drużyny Warty Poznań, Anna Jankowska.

Pierwszym rywalem „Zielonych” będzie Kobiecy Klub Piłkarski Słupczanka Słupca. Mecz odbędzie się w sobotę, 5 września o godz. 17 w Słupcy. Oba zespoły pod koniec sierpnia mierzyły się ze sobą w sparingu i górą były poznanianki, które zwyciężyły 6:0.

Ponadto w IV lidze przeciwnikami Warty Poznań będą: AZS UAM I Poznań, AZS UAM II Poznań, AZS PWSZ Konin, Grom Wolsztyn, Lipno Stęszew, Ostrovia 1909 II Ostrów Wlkp. i UKS Górnicza Konin.

Zespół Warty Poznań swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na boisku ze sztuczną trawą, na stadionie przy ul. Warmińskiej 1 (Golęcin).

Terminarz Warty Poznań w rundzie jesiennej IV ligi kobiet

 1. kolejka, 5 września, godz. 17: Słupczanka Słupca – WARTA POZNAŃ
 2. kolejka, 12 września: WARTA POZNAŃ – pauzuje
 3. kolejka, 19 września, godz. 14:15: WARTA POZNAŃ – Ostrovia 1909 II Ostrów Wlkp.
 4. kolejka, 26 września, godz. 15: AZS PWSZA Konin – WARTA POZNAŃ
 5. kolejka, 4 października, godz. 11: WARTA POZNAŃ – AZS UAM I Poznań
 6. kolejka, 10 października, godz. 14: Grom Wolsztyn – WARTA POZNAŃ
 7. kolejka, 17 października, godz. 16:30: WARTA POZNAŃ – UKS Górnicza Konin
 8. kolejka, 25 października, godz. 13: Lipno Stęszew – WARTA POZNAŃ
 9. kolejka, 7 listopada, godz. 16:30: WARTA POZNAŃ – AZS UAM II Poznań

Warta Poznań wraca do seniorskich rozgrywek żeńskiej ligi po 18 latach. Sekcja kobiet powstała w 2000 roku, a Warta jako pierwszy poznański klub przystąpiła wówczas do rozgrywek ligowych. Swoje mecze rozgrywała na stadionie przy Drodze Dębińskiej. W pierwszym sezonie zespół awansowała do I ligi, a w 2002 roku odniósł swój największy sukces, gdy pod szyldem Atena Poznań (zmiana nazwy nastąpiła w trakcie sezonu) sięgnął po brązowe medale mistrzostw Polski.


Przypomnijmy, że oprócz drużyny złożonej z piłkarek do lat 17, Wartę Poznań w rozgrywkach ligowych będą reprezentowały juniorski U-15, , młodziczki U-13 i orliczki U-11. Cały czas trwa nabór do dwóch najmłodszych roczników Akademii Warty Poznań. Jest on prowadzony z myślą o wszystkich dziewczynkach, które chcą trenować i grać w piłkę dla „Zielonych”.


Nabór do Warty Poznań – wypełnij formularz

Należy wypełnić wszystkie pola formularza. Jeśli w przypadku młodszych zawodników i zawodniczek nie ma informacji na temat obecnego klubu i poprzednich klubów, prosimy wpisać BRAK.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Warta Poznań Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska 12, 61-555 Poznań, moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu marketingowych (zgoda opcjonalna).