fbpx
Słupczanka Słupca - Warta Poznań 0:3 w IV lidze kobiet

Debiutanckie zwycięstwo piłkarek Warty Poznań w IV lidze

Wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad Słupczanką Słupca odniosły piłkarki Warty Poznań w swoim pierwszym występie w IV lidze.

Zespół Anny Jankowskiej zmierzył się ze Słupczanką w letnim sparingu i wygrał zdecydowanie, 6:0. Od tej pory w drużynie doszło do kilku zmian: dołączyły nowe zawodniczki, a na mecz do Słupcy nie pojechały dwie podstawowe piłkarki. Te zmiany tylko na początku spotkania rzutowały na grę Warty Poznań w 1. kolejce sezonu. Później, z każdą minutą widać było coraz lepsze zgranie i współpracę.

„Warcianki” wyszły na prowadzenie już w 13. minucie spotkania po golu Zuzanny Greser. Młoda zawodniczka wykorzystała zamieszanie po dośrodkowaniu piłki w pole karne i umieściła piłkę w siatce. Piłkarki „Zielonych” spokojnie prowadziły grę i oswajały się z IV-ligową rzeczywistością.

Przed przerwą zespół gospodarzy miał dobrą okazję do wyrównania wyniku z rzutu wolnego, ale świetnie interweniowała bramkarka Warty Poznań, Marta Łopusiewicz.

W drugiej części meczu rywalki stwarzały sobie więcej sytuacji, mimo że  to poznanianki nadal przeważały na boisku. Kluczowe znaczenie miało przesunięcie sióstr Amelii i Mileny Kadzińskich do linii pomocy, co ożywiło grę zespołu i przyniosło kolejne gole. W obu przypadkach indywidualną akcją na skrzydle popisała się Milena Kadzińska i w sytuacjach sam na sam pokonała bramkarkę gospodarzy.

Rywalki wyciągnęły wnioski z poprzedniego meczu z nami i były lepiej przygotowane, ale moje dziewczyny walczyły o każdy centymetr boiska. Jestem bardzo zadowolona z gry i wiem, że to zaprocentuje w przyszłości – ocenia Anna Jankowska, trenerka Warty Poznań.

Za tydzień piłkarki Warty Poznań będą pauzowały, a w 3. kolejce IV ligi  podejmą Ostrovię II Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się 19 września na stadionie przy ul. Warmińskiej 1 na Golęcinie.

SŁUPCZANKA SŁUPCA – WARTA POZNAŃ 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Zuzanna Greser (13. minuta), 0:2 i 0:3 Milena Kadzińska (72. i 80.)

Warta Poznań: Marta Łopusiewicz – Aleksandra Betka, Jagoda Cyraniak (46. Martyna Łuczak), Malwina Czajkowska (75. Magdalena Wegner), Oliwia Czuba, Zuzanna Greser, Amelia Kadzińska, Milena Kadzińska, Alicja Pocztarek (60. Aleksandra Paluszak), Martyna Przybylska (30. Inez Woś (60. Matylda Kościelak)), Julia Rusinek.