fbpx
Wisła Płock - Warta Poznań 1:3. Trener Piotr Tworek

Opinie trenerów po meczu Wisła Płock – Warta Poznań

Piłkarze Warty Poznań pokonali na wyjeździe 3:1 Wisłę Płock w pierwszym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy i zapisali na swoim koncie pierwszy komplet punktów w sezonie. Oto, jak piątkowy pojedynek podsumowali trenerzy obu drużyn:

Piotr Tworek (trener Warty Poznań): Po ostatnich wynikach i grze Wisły Płock, szczególnie po zwycięstwie w Krakowie, wiedzieliśmy, że musimy bardzo solidnie odrobić pracę domową i przygotować się do tego meczu pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o obronę, jak i stałe fragmenty gry, bo wiedzieliśmy, że to groźna broń rywala. Mieliśmy też swój plan na ten mecz i realizowaliśmy go do samego końca, mimo, że to był skrócony mikrocykl, bo mieliśmy tylko 4 dni przygotowań do tego występu.
Zespół uwierzył w słowa sztabu trenerskiego, bo powtarzaliśmy, że jedna zdobyta bramka rozwiąże ten worek z golami. Dzisiaj strzeliliśmy trzy i cieszymy się ogromnie. 25 września pozostanie na bardzo długo w naszej pamięci i przejdzie do historii jako dzień, w którym odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo po powrocie do Ekstraklasy. Teraz będziemy z większą radością przygotowywali się do kolejnego meczu. Wcześniej nie graliśmy źle, ale brakowało nam punktów, więc było trochę smutniej.
Na koniec pozwolę sobie na trochę prywaty. Dzisiaj dostałem od chłopaków niesamowity prezent – była to kołyska z okazji narodzin mojej córki. Dziękuję, panowie, jesteście niesamowici!

Radosław Sobolewski (trener Wisły Płock): Będzie Bardzo krótko: zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, nie ma co owijać w bawełnę. Nie zrealizowaliśmy nic z tego, co zakładaliśmy przed meczem i nad czym pracowaliśmy w czasie mikrocyklu treningowego.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU