fbpx
Warta II Poznań. Kajetan Szmyt

Wysokie, wyjazdowe zwycięstwo Warty II Poznań w IV lidze

Wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny Warty Poznań drugi zespół „Zielonych” wygrał na wyjeździe 4:0 z Centrą 1946 Ostrów Wielkopolski 4:0 i po dziesięciu kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli Proeko IV ligi.

Trener Bartosz Majchrzak miał w sobotę do dyspozycji mocną kadrę, ponieważ w składzie znaleźli się zawodnicy pierwszej drużyny. Obecni byli m.in. bramkarz Daniel Bielica oraz gracze z pola: Mateusz Spychała Konrad Handzlik, Mateusz Czyżycki, Gracjan Jaroch i Robert Ivanov. Dla Fina był to pierwszy występ w koszulce „Zielonych”.

Poznaniacy już w 2. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Konrad Handzlik odebrał piłkę rywalowi w środku pola i uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Szybko zdobyta bramka napędziła zawodników Warty Poznań do dalszych ataków i jeszcze przed przerwą posypały się kolejne gole.

Nie bez znaczenia był fakt, iż gospodarze od 15. minuty grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla jednego z ich graczy. Już 5 minut później Kajetan Szmyt wykorzystał podanie z boku boiska i podwyższył wynik na 0:2. Tuż przed przerwą do siatki trafił jeszcze Gracjan Jaroch, który dostał piłkę od Konrada Handzlika i umieścił ją w pustej bramce.

W drugiej części spotkania drugi zespół Warty Poznań nadal kontrolował grę i narzucał rywalowi swoje warunki. Rywale odpowiadali faulami i agresją, ale nie wytrąciło to gości z rytmu. Zespół trenera Majchrzaka stwarzał kolejne sytuacje, ale długo nie przekładały się one na zmianę wyniku. Dopiero w 88. minucie między słupki ponownie trafił Gracjan Jaroch, efektownie uderzając piłkę głową.

Rezerwy odniosły drugie z rzędu ligowe zwycięstwo i po raz pierwszy cieszyły się z kompletu punktów na stadionie rywali. O kolejne punkty Warta II Poznań powalczy w „Ogródku” z Polonią Kępno. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 października o godz. 12.

Centra 1946 Ostrów Wielkopolski – Warta II Poznań 0:4 (0:3)

Bramki: Handzlik (2. minuta), Szmyt (20.), Jaroch (44. i 88.)

Warta II Poznań: Daniel Bielica – Mateusz Spychała, Robert Ivanov, Kamil Ziętkowski (70. Stanisław Jarysz), Mateusz Wojciechowski (89. Mateusz Sołtysiak), Filip Małek, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Maksymilian Lisowski (85. Dominik Smykowski), Kajetan Szmyt (85. Filip Wędzikowski), Gracjan Jaroch.