fbpx
Warta Poznań Kobiety

Warta Poznań z kolejną zdobyczą w IV lidze kobiet

Piłkarki Warty Poznań wywalczyły piąty punkt w swoim trzecim występie w rozgrywkach IV ligi kobiet. W 4. kolejce „Zielone” zremisowały na wyjeździe z AZS PWSZ Konin 1:1.

Kobieca drużyna Warty Poznań mierzyła się w Koninie z AZS PWSZ, czyli uczelnianym klubem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. „Zielone” musiały jednak radzić sobie bez trener Anny Jankowskiej, która przebywa na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej, a także bez Mileny Kadzińskiej. Zawodniczka Warty nadal leczy uraz kolana odniesiony w poprzednim spotkaniu.

Mecz miał spokojny, wyrównany przebieg. W 25. minucie poznanianki wyszły na prowadzenie. Oliwia Czuba podała do Julii Rusinek, która strzałem zza pola karnego umieściła piłkę w bramce. Rusinek trafiła do siatki jeszcze dwukrotnie, jednak w obu przypadkach sędzia sygnalizował spalonego. W dobrej sytuacji po rzucie rożnym znalazła się również Aleksandra Betka, ale czujność zachowała bramkarka gospodarzy.

W 36. minucie rywalki zdobyły wyrównującą bramkę. Po kontrataku w sytuacji sam na sam z bramkarką Warty Poznań, Martą Łopusiewicz, znalazła się Zuzanna Wałowska i wykorzystała swoją szansę.

Po zmianie stron gra utrzymywała się głównie w środku boiska. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie miała Zuzanna Greser, ale przegrała pojedynek z bramkarką AZS-u. Pod koniec spotkania koninianki pogubiły się w obronie, co mogło zakończyć się bramką samobójczą, jednak piłka ostatecznie trafiła w słupek i obie drużyny podzieliły się punktami.

W następnej kolejce IV ligi kobiet odbędą się derby miasta, w których żeńska drużyna Warty podejmie AZS UAM Poznań. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 4 października o godz. 11.

AZS PWSZ Konin – Warta Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Rusinek (25. minuta), 1:1 Wałowska (36.)

Warta Poznań: Marta Łopusiewicz – Aleksandra Betka, Malwina Czajkowska, Amelia Kadzińska, Magdalena Wegner, Barbara Wierzbińska, Zuzanna Greser, Oliwia Czuba (68. Aleksandra Urbaniak), Julia Rusinek (58. Alicja Pocztarek), Aleksandra Paluszak, Jagoda Depczyńska (75. Inez Woś).