fbpx
Pogrzeb śp. Tadeusza Łuczaka

Pożegnaliśmy śp. Tadeusza Łuczaka

– Warta Poznań była jedną z wielkich miłości śp. Tadeusza Łuczaka – mówił o. Paweł Ratajczyk podczas ceremonii pogrzebowej. W czwartek na Cmentarzu Junikowo pochowano urnę z prochami zmarłego w ubiegły czwartek byłego piłkarza „Zielonych” i Trenera Stulecia Warty Poznań.

Śp. Tadeusz Łuczak zmarł w czwartek 24 września, kilkanaście dni przed swoimi 81. urodzinami. Przez całe swoje zawodowe życie był związany z Zakładami im. Hipolita Cegielskiego. Jako 13-latek trafił do Warty Poznań i był jej piłkarzem oraz wieloletnim kapitanem zespołu aż do momentu zakończenia kariery, w wieku 35 lat. Na przełomie lat 50. i 60. reprezentował też barwy Śląska Wrocław. Występował w młodzieżowej reprezentacji Polski u Kazimierza Górskiego i był z tą kadrą dwa razy na Turniejach UEFA, czyli nieoficjalnych, młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem i wychowawcą wielu pokoleń zawodników nie tylko w Warcie Poznań, ale też w innych wielkopolskich klubach. Cztery razy prowadził pierwszą drużynę „Zielonych”, m.in. podczas ich poprzednich występów w Ekstraklasie, w sezonie 1993/94.

Uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Łuczaka rozpoczęły się o godz. 9 od mszy świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 11 rozpoczęła się ceremonia na cmentarzu junikowskim. Uczestniczyli w niej m.in. byli piłkarze i trenerzy Warty Poznań, nie zabrakło też klubowego pocztu sztandarowego.

Śp. Tadeusz Łuczak był wspominany jako niezwykle serdeczny człowiek, oddany również sprawom innych ludzi. Przez większość życia był związany z Wartą Poznań, ale… – Nie było dla niego podziału na barwy klubowe, liczył się zawsze drugi człowiek – podkreślano.

Spoczywaj w Pokoju.