fbpx
Drużyna amp futbolu Warty Poznań w meczu z Husarią Kraków w Amp Futbol Ekstraklasie

Warta Poznań zagra w drugim turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. Cel jest jeden

O pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie powalczą amp futboliści Warty Poznań podczas drugiego turnieju o mistrzostwo Polski, który zostanie rozegrany w weekend 3-4 października w Bielsku-Białej.

Utworzona pod koniec ubiegłego roku drużyna Warty Poznań w amp futbolu ma już za sobą wygrane w meczach kontrolnych, zwycięstwo w meczu Pucharu Polski, ale wciąż czeka na pierwszy komplet punktów w Ekstraklasie. W niej rywalizacja toczy się w cyklu turniejów i najlepsze polskie zespoły w piłce nożnej na osób po amputacjach kończyn zdążyły w tym roku spotkać się tylko raz. Na początku września w Nowym Targu komplet punktów zgarnęła Legia Warszawa, a „Zieloni” musieli się zadowolić tylko punktem wywalczonym w meczu z Widzewem Łódź oraz pierwszą zdobytą bramką – w pojedynku z zespołem Kuloodpornych Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Liczymy na pierwsze zwycięstwo oraz na wyrównaną walkę z Podbeskidziem. Husaria Kraków i Legia Warszawa są na chwilę obecną poza naszym zasięgiem – przyznaje trener Warty Poznań, Dariusz Sylwestrzak przed wyprawą do Bielska-Białej. – Jesteśmy nastawieni bojowo i pozytywnie. Każdy turniej to dla nas święto. Po występie w Nowym Targu wiemy, że nie należy się nikogo bać, ani nikogo lekceważyć.

Szkoleniowiec przyznaje, że on i jego zespół jest już bogatszy o doświadczenia z pierwszego występu ligowego, co powinno pomóc w nadchodzący weekend: – Poznaliśmy dokładniej przeciwników i po analizie możemy się lepiej przygotować do kolejnych pojedynków. Przekonaliśmy się też, że duże znaczenie ma też harmonogram gier, bo z każdym meczem jest coraz mniej sił i dużą rolę odgrywa tzw. szeroka ławka.

Po występie w Bielsku-Białej amp futbolistów będą czekały jeszcze dwa turnieje: 24-25 października w Łodzi oraz na zakończenie sezonu, w Poznaniu – 28-29 listopada.

TERMINARZ II TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY W BIELSKU-BIAŁEJ

Sobota, 3 października

godz. 11:30: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Widzew Łódź
godz. 12:45: Legia Warszawa – Husaria Kraków
godz. 14:00: WARTA POZNAŃ – Widzew Łódź
godz. 15:30: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa
godz. 16:45: WARTA POZNAŃ – Husaria Kraków

Niedziela, 4 października

godz. 8:00: Legia Warszawa – Widzew Łódź
godz. 9:15: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – WARTA POZNAŃ
godz. 10:45: Widzew Łódź – Husaria Kraków
godz. 12:00: WARTA POZNAŃ – Legia Warszawa
godz. 13:30: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Husaria Kraków

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na żywo na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.