fbpx
Warta Poznań amp futbol. Kacper Hała i Bartosz Skrzypek

Pierwsza wygrana Warty Poznań w Amp Futbol Ekstraklasie

Efektowne zwycięstwo 3:0 nad Widzewem Łódź odnieśli amp futboliści Warty Poznań na drugim turnieju o mistrzostwo Polski, który w weekend odbył się w Bielsku-Białej. „Zieloni” opuścili ostatnie miejsce w tabeli Amp Futbol Ekstraklasy.

Rywalizacja o mistrzostwo kraju odbywa się w cyklu dwudniowych turniejów, których gospodarzami są kolejne ekipy w stawce. W tym roku sezon został skrócony ze względu na pandemię koronawirusa i po dwóch turniejach zespoły są już na półmetku sezonu. Zakończy się on w ostatni weekend listopada w Poznaniu.

Na razie na najlepszej drodze do zdobycia tytułu jest Legia Warszawa, która podobnie jak miesiąc temu w Nowym Targu, wygrała wszystkie mecze. „Zieloni” przegrali z warszawskim zespołem 1:5, a honorową bramkę zdobył głową Kacper Hała po dośrodkowaniu Bartosza Skrzypka z rzutu rożnego. Był to ostatni występ poznaniaków w Bielsku-Białej. Wcześniej, w niedzielę ulegli oni 0:3 gospodarzom, drużynie Podbeskidzia Kuloodporni. Drużynie trenera Dariusza Sylwestrzaka nie udało się więc nawiązać bardziej wyrównanej walki z rywalem, z którym miesiąc temu przegrali jedynie 1:2. Bielszczanie byli u siebie w lepszej dyspozycji i wygrali 3 z 4 pojedynków, pokonali m.in. Husarię Kraków.

Swój cel minimum Warta Poznań osiągnęła już w swoim pierwszym występie – odniosła bowiem pierwsze, historyczne zwycięstwo w Ekstraklasie. Strzelanie goli w starciu z Widzewem Łódź rozpoczął Maks Moroz po uderzeniu z dystansu. W drugiej części natomiast najpierw Przemysław Fajtanowski wykończył kontratak „Zielonych”, w którym we czterech nacierali oni na jednego obrońcę i bramkarza łodzian. Wynik na 3:0 ustalił w doliczonym czasie gry Kacper Hała. Dzięki zwycięstwu Warta przeskoczyła łódzki zespół w tabeli.

W meczu z Widzewem chcieliśmy pokazać, że bezbramkowy remis z tym zespołem na poprzednim turnieju był wypadkiem przy pracy. Wygraliśmy pewnie, 3:0 i to nas cieszy – mówi trener Dariusz Sylwestrzak. Jego zespół w sobotę uległ jeszcze 0:7 Husarii Kraków. – Przegraliśmy trzy mecze, ale potrafiliśmy groźnie odpowiadać na ataki rywali, co przyniosło skutek w pojedynku z Legią. Widać, że z meczu na mecz nasz zespół  dojrzewa sportowo i mentalnie. Myślimy już o kolejnych treningach i jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju w Łodzi.

WYNIKI WARTY POZNAŃ NA II TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY

WARTA POZNAŃ – WIDZEW ŁÓDŹ 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Moroz (15. minuta ), 2:0 Fajtanowski (36.), 3:0 Hała (40.+5)

WARTA POZNAŃ – HUSARIA KRAKÓW 0:7 (0:4)
Bramki:
0:1 Adamczyk (9.), 0:2 i 0:3 Świercz (14. i 17.),0:4 i 0:5 Kapłon (19. i 26.), 0:6 Łubiarz (31.), 0:7 Kapłon (40.)

PODBESKIDZIE KULOODPORNI BIELSKO-BIAŁA – WARTA POZNAŃ 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Kabała (18.), 2:0 Bieńkowski (23.), 3:0 Dobkowski (39.)

WARTA POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA 1:5 (0:3)
Bramki:
0:1 Stanecki (1.), 0:2 Susz (14.),0:3 Łastowski (20), 0:4 Kożuch (23.), 1:4 Hała (25.), 1:5 Kożuch (29.)

Warta Poznań grała w składzie: Przemysław Nadobny, Bartosz Skrzypek, Kacper Hała, Leszek Szwed, Przemysław Fajtanowski, Maks Moroz, Arkadiusz Werner, Miłosz Kaczor, Dawid Kaczmarek, Gracjan Łochowicz, Cezary Pokorski, Wojciech Wasilewski.