fbpx
Warta Poznań - AZS UAM Poznań 2:1 w IV lidze kobiet

Warta Poznań z derbowym zwycięstwem w  IV lidze kobiet

Piłkarki Warty Poznań przegrywały w derbach miasta z AZS UAM Poznań, ale potem strzeliły dwa gole i swoim czwartym występie w wielkopolskiej grupie IV ligi kobiet odniosły drugie zwycięstwo.

Początek meczu ułożył się po myśli rywalek, które już w 11. minucie objęły prowadzenie. Patrycja Małyszka mocnym strzałem z dystansu nie dała szans na obronę bramkarce „Zielonych”, Marcie Łopusiewicz.

Warta Poznań odpowiedziała golem jeszcze przed przerwą – w 38. minucie, po rzucie wolnym podyktowanym za faul na Julii Rusinek. Fantastycznym strzałem popisała się wówczas Barbara Wierzbińska i posłała piłkę do siatki ze stałego fragmentu gry.

Jeszcze przed zmianą stron zespół trener Anny Jankowskiej starał się wyjść na prowadzenie, ale ataki skrzydłami Amelii Kadzińskiej i Zuzanny Greser nie przyniosły zmiany wyniku. Chwilę po wznowieniu gry w drugiej części piłkarki Warty Poznań dopięły jednak swego. Błąd bramkarki gości wykorzystała Oliwia Czuba i strzeliła gola na 2:1.

Rywalki dążyły do odrobienia strat, ale bezskutecznie. Najbliżej powodzenia były w sytuacji, po której piłka trafiła w słupek bramkii Marty Łopusiewicz. Spośród „Zielonych” najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miała Zuzanna Greser, jednak piłka po jej uderzeniu trafiła jedynie w poprzeczkę. Mimo kilku kolejnych prób Greser, mecz zakończył się jednobramkową wygraną kobiecej młodej drużyny Warty Poznań.

To derbowe spotkanie ze stałymi rywalkami, więc bardzo cieszy ta wygrana. Duże brawa dla dziewczyn, bo walczyły fenomenalnie i nie pozwalały przeciwniczkom kreować wielu akcji – chwali swój zespół  trener Anna Jankowska.

Po czterech rozegranych spotkaniach, „Zielone” zajmują drugie miejsce w tabeli IV ligi kobiet. O następny komplet punktów powalczą na wyjeździe z Gromem Wolsztyn. Mecz odbędzie się w sobotę, 10 października o godz. 14.

Warta Poznań – AZS UAM Poznań 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Małyszka (11. minuta), 1:1 Wierzbińska (38.), 2:1 Czuba (46.)

Warta Poznań: Marta Łopusiewicz – Martyna Łuczak, Aleksandra Betka, Aleksandra Paluszak, Malwina Czajkowska, Julia Rusinek, Magdalena Wegner (85. Alicja Pocztarek), Amelia Kadzińska, Barbara Wierzbińska (90. Inez Woś), Zuzanna Greser, Oliwia Czuba.