fbpx
Mecz Warta Poznań - Legia Warszawa odwołany

UWAGA! Mecz Warty Poznań z Legią Warszawa odwołany

Zaplanowany na niedzielę mecz Warty Poznań z Legią Warszawa w 6. Kolejce PKO Ekstraklasy został odwołany. Powodem są wykryte przypadki koronawirusa w zespole „Zielonych”.

Piłkarze Warty Poznań mieli zagrać z mistrzem Polski w niedzielę o godz. 15 w Grodzisku Wlkp. Wiadomo jednak, ze mecz nie dojdzie do skutku w tym terminie.

Odwołanie pojedynku ma związek z potwierdzonymi przypadkami zakażenia COVID-19 w Warcie Poznań. W tygodniu poprzedzającym mecz u jednej z osób stwierdzono objawy zakażenia. Zgodnie z procedurą została ona odizolowana i skierowana na badania, które potwierdziły obecność koronawirusa.

Klub był w stałym kontakcie z Zespołem Medycznym PZPN. W sobotę kolejne 3 osoby zostały wysłane na izolację oraz badania i okazało się, że również są zakażone. W sumie więc, na dzień przed meczem w klubie były 4 przypadki zakażenia. Z kolei w niedzielę rano u 3 następnych osób pojawiły się objawy charakterystyczne dla COVID-19 i znów, zgodnie z zaleceniami, osoby te zostały odizolowane oraz skierowane na badania.

W tej sytuacji, nie było możliwości, żeby mecz Warty Poznań z Legią Warszawa odbył się zgodnie z planem.

Jak informuje spółka Ekstraklasa, nowy termin rozegrania meczu Warty z Legią wstępnie został zaplanowany na 3 listopada i zostanie potwierdzony wspólnie z Canal+.