fbpx
Sokół Ostróda - Warta Poznań 1:3 w Pucharze Polski. Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski

Mateusz Kuzimski podwoił swój dorobek bramkowy i z czterema trafieniami jest zdecydowanie najlepszym strzelcem Warty Poznań w tym sezonie. Liderem klubowej klasyfikacji kanadyjskiej pozostaje jednak Łukasz Trałka, który w meczu z Sokołem Ostróda (3:1) strzelił gola i zaliczył asystę.

W piątkowy wieczór zespół trenera Piotra Tworka wygrał 3:1 z Sokołem w Ostródzie i przeszedł do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Na tym szczeblu rozgrywek „Zielonych” nie było od 8 lat. Awans nie był formalnością, bo bramki padały dopiero w dogrywce, a zwycięstwo zapewnili Warcie Poznań piłkarze, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Strzelanie rozpoczął w setnej minucie Łukasz Trałka i ma już na koncie 3 gole w tym sezonie. Asystę przy tym golu zanotował Robert Ivanov – po bardzo dobrze rozegranym rzucie rożnym. Dwie kolejne bramki zdobył w Ostródzie Mateusz Kuzimski. Napastnik poznańskiej drużyny najpierw wykorzystał dobre podanie Mario Rodrigueza (podobnie jak Robert Ivanov uzyskał pierwszą asystę w Warcie Poznań), a 4 minuty przed końcem dogrywki zamienił na bramkę podanie Łukasza Trałki.

Sokół Ostróda - Warta Poznań 1:3 w Pucharze Polski. Łukasz Trałka

Najbardziej doświadczony piłkarz „Zielonych” jest drużynowym liderem pod względem asyst i ma już w sumie pięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Zajmuje w niej pierwsze miejsce. Tuż za Łukaszem Trałką mamy Mateusza Kuzimskiego, który 3 ze swoich 4 bramek uzyskał w meczach Fortuna Pucharu Polski.

Jedenastka trenera Piotra Tworka po raz trzeci w tym sezonie strzeliła 3 gole w jednym spotkaniu (poprzednio w Stargardzie oraz w Płocku) i znów miało to miejsce w meczu wyjazdowym.

BRAMKI:
4 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+2)

2 – Łukasz Trałka (1 w PP) (+1)
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak

ASYSTY:
3 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski) (+1)

1 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Jakub Kuzdra, Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP) (+1), Mario Rodriguez (1 w PP) (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
5 – Łukasz Trałka

4 – Mateusz Kuzimski
2 – Adrian Laskowski
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra, Robert Ivanov, Mario Rodriguez.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU