fbpx
Stal Mielec - Warta Poznań 0:1. Mateusz Kuzimski, Michał Jakóbowski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 9. kolejce PKO Ekstraklasy

Mateusz Kuzimski strzelił swojego piątego gola w tym sezonie i zrównał się z Łukaszem Trałką, dotychczas samotnym liderem punktacji kanadyjskiej w Warcie Poznań. „Zieloni” wygrali ze Stalą Mielec 1:0.

Sobotni występ poznaniaków w Mielcu dostarczył ogromnych emocji. Drużyna trenera Piotra Tworka musiała poradzić sobie z wieloma niecodziennymi zdarzeniami – czerwona kartka dla Mateusza Spychały już w 34. minucie meczu, dwie zmiany wymuszone przez kontuzje jeszcze przed przerwą czy nieprzyznany rzut karny za faul na Bartoszu Kielibie. Mimo to, do końca walczyli o komplet punktów i dopięli swego dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry.

Bramka dla Warty Poznań padła po akcji Jana Grzesika i Mateusza Kuzimskiego. Wymienili oni piłkę na własnej połowie, a następnie napastnik poznańskiej drużyny dostał świetne podanie, po którym popędził z piłką na bramkę. W polu karnym Mateusz Kuzimski zwiódł dwóch obrońców Stali Mielec i pokonał bramkarza.

Było to już piąte trafienie snajpera Warty Poznań w tym sezonie. Trzy bramki zdobył w Fortuna Pucharze Polski a dwie w PKO Ekstraklasie. Poprzednio cieszył się z gola również w wyjazdowym starciu z innym beniaminkiem, Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jan Grzesik, który w Mielcu grał dopiero od początku drugiej połowy, zaliczył pierwszą asystę.

Jednym z bohaterów popołudnia był bramkarz Warty Poznań, Daniel Bielica. 21-latek wystąpił po raz trzeci w Ekstraklasie (debiutował w niej w barwach Górnika Zabrze w zremisowanym 1:1 meczu z Arką Gdynia) i cieszył się z pierwszego czystego konta. Nie puścił też bramki pierwszy raz w czwartym występie tym sezonie.

BRAMKI:
5 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+1)
2 – Łukasz Trałka (1 w PP) (+1)
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak

ASYSTY:
3 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
1 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Jakub Kuzdra, Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Jan Grzesik (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
5 – Łukasz Trałka, Mateusz Kuzimski
2 – Adrian Laskowski
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Jan Grzesik.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU