fbpx
Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1. Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 10. kolejce PKO Ekstraklasy

Najlepszy strzelec Warty Poznań, Mateusz Kuzimski zdobył w meczu z Wisłą Kraków (2:1) już szóstą bramkę w tym sezonie. Dzięki golowi i asyście Jan Grzesik awansował na trzecie miejsce w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej.

Drużyna trenera Piotra Tworka wygrała drugi mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie i wskoczyła na ósme miejsce w tabeli. Tak się złożyło, że zwycięskie bramki w pojedynkach ze Stalą Mielec i Wisłą Płock padały po dwójkowych akcjach Jana Grzesika i Mateusza Kuzimskiego. Ten pierwszy podawał, a drugi umieszczał piłkę w siatce.

Napastnik „Zielonych” ma już w dorobku sześć goli w tym sezonie – po trzy w PKO Ekstraklasie i Fortuna Pucharze Polski. Daje to Mateuszowi Kuzimskiemu zdecydowane prowadzenie zarówno w klasyfikacji strzelców Warty Poznań, jak i w klubowej punktacji kanadyjskiej.

W tym drugim zestawieniu na trzecie miejsce przesunął się Jan Grzesik. To on w sobotni wieczór rozpoczął strzelanie goli dla Warty Poznań w meczu z Wisłą Kraków. Spotkanie zakończył więc z bramka i asystą. Dla 26-letniego zawodnika to drugie trafienie w Ekstraklasie (zagrał w niej 38 razy) i pierwsze od ponad roku, gdy strzelił gola dla ŁKS Łódź w meczu z Koroną Kielce (4:1). Wtedy też zresztą miał udział przy kolejnej bramce dla swojego zespołu.

Z pierwszej asysty w Ekstraklasie cieszył się też w sobotę Mateusz Czyżycki. Dla niego to już jednak drugi  wypracowany gol w sezonie – poprzednie podanie otwierające drogę do bramki miał w pucharowym meczu z Błękitnymi Stargard.

BRAMKI:
6 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+1)
2 – Łukasz Trałka (1 w PP)
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Jan Grzesik (+1)

ASYSTY:
3 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP) (+1), Jan Grzesik (+1)
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Jakub Kuzdra, Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP),

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
6  – Mateusz Kuzimski
5 – Łukasz Trałka
3 – Jan Grzesik
2 – Adrian Laskowski
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra, Robert Ivanov, Mario Rodriguez.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU