fbpx
Nowy kontrakt Aleksa Ławniczaka z Wartą Poznań

Aleks Ławniczak podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań

To wychowanek Warty Poznań i bardzo ważna postać w zespole – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy „Zielonych” o Aleksie Ławniczaku. 21-letni obrońca, wychowanek Klubu, podpisał właśnie nową umowę, która obowiązuje do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Bardzo się cieszę, że Klub mi zaufał. Ma to dla mnie dużą wartość i zdecydowanie motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy.  Mam nadzieje dać z siebie wszystko na boisku i przyczynić się do jeszcze lepszej gry Warty Poznań – podkreśla Aleks Ławniczak.

Młody obrońca jest związany z klubem z Drogi Dębińskiej od blisko 10 lat, czyli od momentu, gdy w 2011 roku, jako 12-latek trafił tu z KS 1920 Mosina. Od tego momentu reprezentuje barwy „Zielonych” – najpierw w zespołach juniorskich, a po powrocie z rocznego wypożyczenia do Miedzi II Legnica w 2019 roku – w pierwszym zespole Warty Poznań.

Cieszymy się, że przedłużyliśmy umowę z Aleksem Ławniczakiem. To wychowanek Warty Poznań i bardzo ważna postać w zespole zarówno w całym poprzednim sezonie, jak również od początku obecnego sezonu – mówi dyrektor sportowy, Robert Graf. – Aleks jest młodym zawodnikiem i podstawowym młodzieżowcem w kadrze. Na rynku było spore zainteresowanie jego osobą, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że zdecydował się kontynuować swoją karierę w Warcie Poznań i tu dalej rozwijać się piłkarsko. Wspólnie uznaliśmy, że Klub jest obecnie najlepszym miejscem dla niego. Podpisanie tego kontraktu ma dla nas dużą wartość.

Dotychczasowy kontrakt Aleksa Ławniczaka obowiązywał do końca bieżącego sezonu. Nowa umowa wiąże zawodnika z Wartą Poznań do czerwca 2022 roku i zawiera klauzulę przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Aleks Ławniczak rozegrał dotychczas 31 meczów w pierwszej drużynie „Zielonych” i strzelił 2 gole. W tym sezonie ma na koncie jedno trafienie w 7 występach w PKO Ekstraklasie.