fbpx
Michał Jakóbowski - 100 występów w Warcie Poznań

Sto występów Michała Jakóbowskiego w Warcie Poznań

Sympatyczny jubileusz obchodzi skrzydłowy Warty Poznań, Michał Jakóbowski – w niedzielę, przeciwko Rakowowi Częstochowa rozegrał swój setny mecz w barwach „Zielonych”. Z tej okazji zawodnik odebrał gratulacje i ramkę z koszulką, upamiętniającą to wydarzenie.

Na początku przyszłego roku minie 9 lat od momentu, gdy Michał Jakóbowski po raz pierwszy pojawił się w Warcie Poznań. Został wówczas wypożyczony z Lecha Poznań i występował przy Drodze Dębińskiej do końca sezonu 2012/13. Wrócił do Lecha, w którym zadebiutował w Ekstraklasie, a potem reprezentował jeszcze barwy Bytovii Bytów i Chojniczanki Chojnice.

W przerwie zimowej rozgrywek 2018/19 Michał Jakóbowski znów został zawodnikiem Warty Poznań. Szczególnie udany miał miniony sezon w Fortuna 1 Lidze – strzelił 6 goli, zanotował 11 asyst i miał duży udział w tym, że poznaniacy po 25 latach przerwy wrócili do PKO Ekstraklasy. W półfinale baraży zdobył jedyną bramkę w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, a kilka dni później to właśnie po faulu na Michale Jakóbowskim został podyktowany drugi rzut karny, który przesądził o wygranej 2:0 z Radomiakiem Radom.

Michał Jakóbowski - 100 występów w Warcie Poznań. Trener Piotr Tworek

Przez te wszystkie lata przebojowy piłkarz uzbierał równe sto występów w Warcie Poznań. Najwięcej meczów Michał Jakóbowski rozegrał w I lidze (85, wliczając w to wspomniane baraże), 9 dołożył w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy, a 6 w Pucharze Polski. Strzelił dla „Zielonych” 9 goli.

We wrześniu Michał Jakóbowski podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o następny rok.

W imieniu Zielonej Rodziny Warty Poznań gratulujemy okrągłego jubileuszu, dziękujemy za dotychczasowe występy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!