fbpx
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3. Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 12. kolejce PKO Ekstraklasy

Mateusz Kuzimski zdobył w Białymstoku swoją siódmą bramkę w tym sezonie, dołożył do tego pierwszą asystę i z ośmioma punktami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji kanadyjskiej Warty Poznań.

W sobotę w Białymstoku „Zieloni” stoczyli porywający pojedynek z Jagiellonią Białystok. Po wyrównanym meczu, w którym byli równorzędnym rywalem dla zespołu gospodarzy, ulegli jednak 3:4. To był najlepszy w tym sezonie występ drużyny trenera Piotra Tworka, jeśli chodzi o poczynania ofensywne.

Zdobywanie bramek rozpoczął tym meczu Mateusz Kuzimski, który zamienił na bramkę bardzo dobre podanie Jakuba Kuzdry (druga asysta w sezonie). Poznański napastnik jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Od momentu, gdy strzelił gola w wyjazdowym pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała trafia do siatki za każdym razem, gdy Warcie Poznań udaje się sforsować obronę przeciwnika. W 5 takich meczach Mateusz Kuzimski uzbierał 6 goli (4 w PKO Ekstraklasie i 2 w Fortuna Pucharze Polski).

Na stadionie Jagiellonii snajper „Zielonych” zapisał też na swoim koncie asystę po tym, jak głową skierował piłkę do Jana Grzesika, który tuż przed przerwą trafił na 3:2 dla gości. Od momentu, gdy obrońca poznaniaków występuje w drugiej linii zaliczył już 2 gole i 2 asysty. W Białymstoku miał jeszcze kilka okazji do tego, żeby poprawić ten dorobek, ale zabrakło skuteczności.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3. Michał Jakóbowski

Liderem wśród “asystentów” pozostaje Łukasz Trałka – ma już na koncie 4 zagrania, po których padały bramki dla Warty Poznań. Tym razem ładnym, prostopadłym podaniem stworzył okazję Michałowi Jakóbowskiemu, a ten posłał piłkę w górny róg białostockiej bramki. Dla 28-letniego skrzydłowego to pierwsze trafienie w Ekstraklasie, w której rozegrał jak dotąd 13 spotkań.

BRAMKI:
7 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+1)
2 – Łukasz Trałka (1 w PP), Jan Grzesik (+1)
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (+1)

ASYSTY:
4 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski) (+1)
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra (+1)
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Mateusz Kuzimski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
8  – Mateusz Kuzimski
6 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Michał Jakóbowski.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – WARTA POZNAŃ