fbpx
Michał Kopczyński wrócił do treningów. Obok trener przygotowania motorycznego Warty Poznań, Tomasz Olszewski

Michał Kopczyński wrócił do treningów

Pomocnik Warty Poznań, Michał Kopczyński trenuje już indywidualnie i wraca do formy po operacji, którą przeszedł we wrześniu. – W pierwszej połowie stycznia planowany jest powrót Michała do treningów z drużyną – mówi Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta „Zielonych”.

28-letni piłkarz podpisał kontrakt z poznańskim klubem w letnim oknie transferowym, ale nie rozegrał na razie nawet minuty w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Był jedynie w kadrze na pierwszy mecz przeciwko Lechii Gdańsk. Potem nabawił się kontuzji i musiał poddać się operacji rekonstrukcji mięśnia dwugłowego. Było wiadomo, że w tym roku Michał Kopczyński nie zagra już dla Warty Poznań.

Rehabilitacja przebiega zgodnie z planem. Od pewnego czasu zawodnik „Zielonych” pracuje na siłowni, biega, a teraz rozpoczął już indywidualne zajęcia z piłką – pod okiem Tomasza Olszewskiego, trenera przygotowania motorycznego Warty Poznań.

Michał Kopczyński (Warta Poznań) trenuje indywidualnie

Michał przeszedł badania kontrolne w klinice Rehasport, których celem było sprawdzenie, na jakim etapie jest odbudowa mięśni po operacji, którą przeszedł. Dało to nam odpowiedź że wytrzymałość mięśni jest już na bardzo dobrym poziomie. Teraz pozostaje jeszcze trochę pracy nad siłą. Zawodnik coraz częściej będzie teraz przebywał na boisku i pracował nad motoryka – wyjaśnia fizjoterapeuta Bartłomiej Smuniewski i dodaje: – W pierwszej połowie stycznia planowany jest powrót Michała do treningów z drużyną.

Środkowy pomocnik Warty Poznań ma na koncie 64 mecze e Ekstraklasie dla Legii Warszawa oraz Arki Gdynia, której barwy reprezentował w ostatnim sezonie. Grał też m.in. w lidze Australii, w nowozelandzkiej drużynie Wellington Phoenix.