fbpx
Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Warta Poznań przed pierwszym zimowym sparingiem – w piątek mecz z Pogonią Szczecin

Dwóch nowych piłkarzy Warty Poznań – Macieja Żurawskiego i Makanę Baku – zobaczymy w piątkowym sparingu „Zielonych” z Pogonią w Szczecinie. Początek o godz. 15. Szczecinianie zapowiadają transmisję w swojej telewizji klubowej.

Poznaniacy kończą właśnie drugi tydzień przygotowań do wznowienia sezonu ligowego. W piątek opuszczą bazę w Grodzisku Wlkp., gdzie trwa obóz przygotowawczy, i pojadą do Szczecina na mecz z Pogonią, trzecim obecnie zespołem PKO Ekstraklasy. – Gramy sparing z wymagającym rywalem, którego dobrze znamy, bo nie tak dawno mierzyliśmy się przecież w pojedynku mistrzowskim – zauważa trener Piotr Tworek. Przypomnijmy, że w połowie grudnia „Portowcy” wygrali z Wartą 2:1 w przedostatniej serii spotkań w minionym roku.

Mamy za sobą dobry tydzień treningów w Grodzisku Wlkp. Trenowaliśmy na naturalnych murawach i chylę czoła przed osobami, które są odpowiedzialne za przygotowanie tych boisk. To wielka sztuka żeby w okresie zimowym, przy padającym śniegu, sprawić, żebyśmy mieli do dyspozycji boiska w takim stanie. Jesteśmy zadowoleni, bo naprawdę solidnie potrenowaliśmy i wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy – mówi szkoleniowiec.

Sztaby trenerskie Warty Poznań i Pogoni Szczecin umówiły się, że mecz kontrolny potrwa 105 minut, zamiast standardowych 90. – Każdy z zawodników dostanie okazję do gry w odpowiednim wymiarze czasowym. Będziemy też mieli okazję sprawdzić nasze nowe nabytki, czyli Maćka Żurwskiego i Makanę Baku. Już wdrażamy ich do zespołu, a w sparingu cała drużyna będzie miała okazję przećwiczyć warianty gry, które trenujemy na obozie – zapowiada Piotr Tworek.

Sparing z Pogonią rozpocznie się w piątek o godz. 15 i zostanie rozegrany na jednym z boisk treningowych na szczecińskim stadionie. Gospodarze zapowiadają transmisję w Pogoń TV, ale zastrzegają, że w przypadku pogorszenia się pogody mecz zostanie przeniesiony do boiska pod balonem i wówczas transmisji nie będzie.