fbpx
Mateusz Kuzimski (Warta Poznań) w sparingu z Pogonią Szczecin

W piątek sparing Warty Poznań z Widzewem Łódź

Drugi tej zimy sparing rozegrają piłkarze Warty Poznań, którzy w piątek o godz. 13 zmierzą się w Grodzisku Wlkp. z Widzewem Łódź. Dla zespołu trenera Piotra Tworka to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy.

„Zieloni” mają za sobą dwa i pół tygodnia przygotowań do drugiej części sezonu ligowego. Przed tygodniem rozegrali pierwszy sparing i po niezłej grze pokonali 2:0 Pogoń Szczecin na jej terenie. Teraz formę poznaniaków na tydzień przed meczem z Cracovią sprawdzi Widzew Łódź.

Mecz, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, odbędzie się na głównej płycie stadionu w Grodzisku Wlkp. To dobra wiadomość, bo pogoda w ostatnich dniach pokrzyżowała nieco plany Warcie Poznań. Drużyna do środy trenowała na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą w Plek Centrum Sportu przy ul. Margonińskiej. Do Grodziska Wlkp. udała się w czwartek na krótkie, dwudniowe zgrupowanie, którego zwieńczeniem będzie właśnie mecz kontrolny z łodzianami.

Trener Warty Poznań, Piotr Tworek

Musieliśmy na krótko zrezygnować z treningów na naturalnym boisku i korzystać z obiektu ze sztuczną nawierzchnią. Najważniejsze jest jednak to, że realizujemy plan, który sobie założyliśmy. W czwartek znów trenowaliśmy już na naturalnej trawie, a w piątek gramy z Widzewem – mówi trener Piotr Tworek. Po meczu piłkarze będą mieli odnowę biologiczną, a następnie dostaną dwa dni wolnego. W poniedziałek rozpoczną już mikrocykl treningowy przed starciem z Cracovią w 15. kolejce PKO Ekstraklasy.

Nie traktuję meczu z Widzewem jako próby generalnej przed Cracovią – zastrzega trener „Zielonych”. – Będę oszczędzał np. zawodników z drobnymi urazami, bo najważniejszy jest przecież mecz mistrzowski. Gros piłkarzy dostanie w piątek szansę gry w większym wymiarze czasowym – dodaje Piotr Tworek.

Michał Jakóbowski w sparingu Warta Poznań - Widzew Łódź. Luty 2019

Widzew Łódź to 13. zespół Fortuna 1 Ligi, w której jest beniaminkiem. Drużyna prowadzona przez trenera Enkeleida Dobiego rozegrała w styczniu dwa sparingi z przedstawicielami III ligi – uległa w sobotę 1:2 Elanie Toruń, a w środę pokonała 3:1 zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Warta Poznań i Widzew Łódź ostatnio spotkały się ze sobą w meczu kontrolnym w lutym 2019 roku. Na boisku w Uniejowie zawodnicy trenera Petra Nemca wygrali 2:0 po golach Adriana Cierpki i Krzysztofa Biegańskiego.

Piątkowy pojedynek w Grodzisku Wlkp. będzie zamknięty dla publiczności. Nie będzie też transmisji TV.