fbpx
Warta II Poznań

Zwycięstwo Warty II Poznań w pierwszym meczu sparingowym

Od wygranego 3:1 meczu ze Stalą Pleszew rozpoczęli serię sparingów zawodnicy drugiego zespołu Warty Poznań. Wszystkie bramki w starciu z 9. drużyną V ligi padły w pierwszych 25 minutach spotkania.

Rezerwy Warty Poznań przygotowują się do drugiej części sezonu, w której będą walczyli o pozostanie w IV lidze. W okresie przygotowawczym rozegrają łącznie siedem sparingów. W pierwszym z nich zmierzyli się w Pleszewie ze Stalą.

Bezbramkowy wynik utrzymał się tylko do 10. minuty, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak odpowiedź “Zielonych” była imponująca – już 7 minut później doprowadzili do remisu. Po uderzeniu Jakuba Poterskiego z rzutu wolnego, piłkę dobił Stanisław Jarysz i zmienił wynik na 1:1. Poznaniacy wkrótce po tym wyprowadzili kolejny cios i w 19. minucie ponownie pokonali bramkarza gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Wędzikowski, który posłał piłkę do siatki po uderzeniu Mikołaja Stangela. W 25. minucie gola strzelił jeszcze Jakub Poterski, wykorzystując podanie Maksymiliana Lisowskiego. Do końca meczu nie padło już więcej bramek.

W przerwie spotkania trener Bartosz Majchrzak wymienił niemal cały skład, zostawiając na placu gry jedynie Jakuba Poterskiego i Mateusza Sołtysiaka, którzy zeszli z boiska dopiero w 65. minucie meczu. W kadrze „Zielonych” pojawiło się również sześciu zawodników testowanych, którzy obecnie trenują z zespołem.

Kolejny mecz sparingowy zawodnicy Warty II Poznań zagrają z Akademią Piłkarską Reissa. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 stycznia o godz. 17:30.

STAL PLESZEW – WARTA II POZNAŃ 1:3 (1:3)
Bramki: 1:0 (10. minuta), 1:1 Jarysz (17.), 1:2 Wędzikowski (19.), 1:3 Poterski (25.)
Warta II Poznań: Adam Wojciechowski – Kamil Ziętkowski, Stanisław Jarysz, Hubert Kaptur, Dominik Konopacki, Mikołaj Stangel, Mateusz Sołtysiak, Maksymilian Lisowski, Jakub Poterski, Filip Wędzikowski, zawodnik testowany.
Grali także: Ernest Korek, Szymon Soiński, Albert Żerkowski, Maksymilian Hyżyk, Mikołaj Narożny oraz pięciu zawodników testowanych.