fbpx
Kajetan Szmyt wypożyczony z Warty Poznań do Nielby Wągrowiec

Kajetan Szmyt wypożyczony do Nielby Wągrowiec

18-letni wychowanek Warty Poznań, Kajetan Szmyt został wypożyczony do końca obecnego sezonu do III-ligowej Nielby Wągrowiec.

Kajetan jest od dłuższego czasu w kadrze pierwszego zespołu, ale w tym sezonie rzadko miał okazję pojawiać się na boisku. Jest na tyle młodym zawodnikiem, że potrzebuje regularnej gry, by dalej rozwijać swoje umiejętności. Stąd decyzja o transferze czasowym do końca rundy wiosennej. Wierzę w to, że po tym okresie wróci do nas z cennym doświadczeniem – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – W przypadku Kajetana liczyło się jeszcze to, że jest on w ostatniej klasie szkoły średniej i zależało nam na tym, żeby występował i trenował w klubie stosunkowo niedaleko domu. Wszystko to z myślą o zbliżającym się egzaminie maturalnym.

Kajetan Szmyt w maju skończy 19 lat, jest wychowankiem Warty Poznań, a debiut w pierwszym zespole „Zielonych” zaliczył jeszcze przed 18. urodzinami, w kwietniu 2019 roku. Wystąpił wówczas w wyjazdowym pojedynku z Chojniczanką Chojnice za kadencji trenera Petra Nemca. Do dziś młody pomocnik uzbierał 11 występów w Warcie Poznań, z czego w bieżącym sezonie: 6 w PKO Ekstraklasie i 2 w Fortuna Pucharze Polski.

Przypomnijmy, że to już drugie wypożyczenie Kajetana Szmyta – przed rokiem reprezentował barwy Górnika Polkowice i zagrał wówczas 7 razy w II lidze.

Życzymy powodzenia w nowych barwach!