fbpx
Warta Poznań - Lech Poznań 1:2. Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 19. kolejce PKO Ekstraklasy

Już dziewiątą bramkę w tym sezonie zdobył dla Warty Poznań najlepszy strzelec drużyny, Mateusz Kuzimski. W meczu z Lechem Poznań (1:2) asystował mu Makana Baku, dla którego jest to pierwszy punkt w klasyfikacji kanadyjskiej.

Drugi raz w tym sezonie mamy sytuację, w której Mateusz Kuzimski trafia do siatki w dwóch meczach z rzędu. Jesienią jego gole dawały „Zielonym” zwycięstwa w meczach ze Stalą Mielec i Wisłą Kraków (9. i 10. kolejka ligowa). Teraz napastnik Warty Poznań strzelił gola wartego 3 punkty w starciu z Zagłębiem Lubin, a w piątek wyprowadził zespół na prowadzenie w derbach Poznania. Niestety, bramki stracone w końcówce meczu nie pozwoliły cieszyć się gospodarzom choćby z jednego punktu.

To drugi taki przypadek w sezonie PKO BP Ekstraklasy, gdy Warta Poznań przegrywa mecz, w którym prowadziła (poprzednio w starciu z Jagiellonią – 3:4) i drugi raz, gdy gol Mateusza Kuzimskiego nie daje drużynie punktów (chodzi również o mecz w Białymstoku). Snajper „Zielonych” ma już na koncie 6 trafień w lidze, a 3 kolejne uzyskał w Fortuna Pucharze Polski. Z 9 bramkami jest liderem klubowej klasyfikacji strzelców oraz punktacji kanadyjskiej, w której ma 12 „oczek”.

Na tę listę wpisał się w piątek Makana Baku. To jego podanie pozwoliło znaleźć się Mateuszowi Kuzimskiemu w dobrej sytuacji strzeleckiej pod bramką Lecha Poznań. Makana Baku zagrał dopiero po raz drugi w zielono-białych barwach, a w derbach zaliczył debiut w wyjściowej jedenastce zespołu trenera Piotra Tworka. Niemiec jest 17. piłkarzem, którego nazwisko znalazło się w klasyfikacji uwzględniającej gole i asysty dla Warty Poznań w tym sezonie.

BRAMKI:
9 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+1)
3 – Łukasz Trałka (1 w PP)
2 – Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Robert Janicki , Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki

ASYSTY:
6 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski)
3 – Mateusz Kuzimski
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP), Makana Baku (+1)

PUNKTACJA KANADYJSKA
12  – Mateusz Kuzimski
9 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki, Jakub Kiełb, Makana Baku.

CZYSTE KONTA
4  – Adrian Lis
1 – Daniel Bielica


ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WARTA POZNAŃ LECH POZNAŃ