fbpx
Warta II Poznań - Przemysław Poznań 5:0 w sparingu. Fot. Jan Piechota

Warta II Poznań gromi w sparingowych derbach miasta

Piąte zwycięstwo w szóstym tej zimy w meczu kontrolnym odniósł drugi zespół Warty Poznań. Na zakończenie okresu przygotowawczego zawodnicy trenera Bartosza Majchrzaka pokonali Przemysława Poznań aż 5:0, mimo że długo nie mogli zdobyć bramki.

W ostatnim zimowym sparingu „Zieloni” zmierzyli z drużyną Przemysława Poznań, która po pierwszej rundzie plasuje się w środku tabeli rozgrywek V ligi. Mecz na Golęcinie był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się starciem w Pucharze Polski i rozpoczęciem rundy wiosennej w IV lidze, w której Warta II będzie walczyła o uniknięcie spadku.

Zawodnicy drugiego zespołu Warty Poznań od początku mieli przewagę nad rywalem i tworzyli sporo okazji strzeleckich. W dobrej sytuacji znalazł się dwukrotnie Jakub Pietrzak, a w boczną siatkę bramki rywali trafił Miłosz Gawecki. „Zieloni” próbowali forsować obronę rywali, dobrze pokazywał się z prawej strony Szymon Soiński i szukał możliwości zagrania do kolegów w polu karnym, jednak wciąż brakowało skuteczności. Piłkę do bramki próbował wepchnąć też Kamil Ziętkowski, ale ostatecznie został powstrzymany przez bramkarza rywali. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy rezultat.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali ataki. W linii ofensywnej pojawił się Filip Wędzikowski, który niemal od razu stanął przed szansą na otworzenie wyniku gry. Bliski strzelenia gola był również Kamil Ziętkowski, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką bramki.

W 57. minucie meczu rezerwy Warty w końcu przełamały niemoc . Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce umieścił Maksymilian Lisowski i dał zespołowi zasłużone prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0. Debiutanckiego gola w barwach Warty Poznań odnotował Jakub Rasiak, który wszedł na plac gry chwilę wcześniej. Kolejne trafienie dołożył Jakub Pietrzak i „Zieloni” mogli cieszyć się bezpiecznym prowadzeniem.

Drugi zespół Warty nie dawał szansy rywalom do wyprowadzenia kontrującego ciosu, za to dokładał kolejne bramki. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Wędzikowski, któremu asystował Jakub Burkowski. Do końca meczu „Zieloni” kontrolowali wydarzenia na boisku, co poskutkowało kolejnym golem. Tym razem bramkarza rywali pokonał Maksymilian Hyżyk, który wykorzystał podanie Filipa Wędzikowskiego. W ostatnich minutach gry dobre sytuacje mieli jeszcze Albert Żerkowski oraz Jakub Burkowski, ale nie padło już więcej bramek i mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Warta II Poznań w okresie przygotowawczym rozegrała 6 meczów kontrolnych, z których wygrała 5. „Zieloni” strzelili łącznie 21 goli i stracili zaledwie 3. Już w najbliższą niedzielę, 7 marca, zespół powalczy w pierwszym tegorocznym meczu o stawkę, podejmując Polonię Kępno w rozgrywkach Pucharu Polski. Początek spotkania w Grodzisku Wielkopolskim o godz. 16.

WARTA II POZNAŃ – MKS PRZEMYSŁAW POZNAŃ 5:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Lisowski (57. minuta), 2:0 Rasiak (61.), 3:0 Pietrzak (62.), 4:0 Wędzikowski (68.), 5:0 Hyżyk (80.)
Warta II Poznań: Daniel Araszkiewicz – Kamil Ziętkowski, Stanisław Jarysz, Albert Żerkowski, Szymon Soiński, Mikołaj Stangel, Ernest Korek, Maksymilian Lisowski, Jakub Pietrzak, Antonio Asani, Miłosz Gawecki. Grali także: Makysmilian Zając, Mateusz Sołtysiak, Dominik Konopacki, Jakub Burkowski, Hubert Kaptur, Maksymilian Hyżyk, Mikołaj Narożny, Filip Wędzikowski, Jakub Rasiak

Fot. Jan Piechota