fbpx
Bartosz Kieliba (Warta Poznań) na 5. miejscu w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego

Bartosz Kieliba i trener Piotr Tworek laureatami Plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego”

Trener Warty Poznań Piotr Tworek zajął drugie miejsce wśród szkoleniowców, a kapitan „Zielonych”, Bartosz Kieliba znalazł się na piątej pozycji wśród zawodników w 63. edycji Plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2020 r.

Wyniki plebiscytu poznaliśmy na piątkowej Enea Gali Sportu w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Statuetkę dla zwycięzcy, czyli najlepszego sportowca w regionie w minionym roku otrzymała tenisistka AZS Poznań, Magda Linette. Zdobyła 42 128 pkt w głosowaniu czytelników „Głosu Wielkopolskiego”.

Bartosz Kieliba (Warta Poznań) na 5. miejscu w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego. Enea Gala Sportu

Na piątej pozycji – z liczbą 30 538 punktów – znalazł się piłkarz Warty Poznań, Bartosz Kieliba, który po raz pierwszy znalazł się w dziesiątce najlepszych sportowców Wielkopolski. Kapitan zespołu mógł osobiście odebrać nagrodę, gdyż ze względu na kontuzję nie mógł tego dnia zagrać w derbach Wielkopolski.

Trener Warty Poznań, Piotr Tworek - 2. miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego

Trener Warty Poznań, Piotr Tworek nie mógł pojawić się na gali właśnie z uwagi na mecz z Lechem. Na szkoleniowca „Zielonych” czekała statuetka dla drugiego w klasyfikacji najlepszych trenerów Wielkopolski w 2020 roku. Piotr Tworek zdobył 3 204 głosy. Zwycięzca plebiscytu w tej kategorii, mistrz Polski z Unią Leszno, Piotr Baron uzbierał 3 769 głosów.

Do nagród nominowano 30 sportowców oraz 12 trenerów.

Gratulacje w imieniu całej Zielonej Rodziny Warty Poznań!

(small>Fot. Łukasz Gdak / Głos Wielkopolski x2, Klaudia Berda