fbpx
Warta II Poznań

Warta II Poznań wraca do walki o ligowe punkty. Są wzmocnienia i konkretny cel

– Naszym celem jest utrzymanie zespołu w czwartej lidze. Tego się trzymamy i bardzo mocno w to wierzymy – mówi Bartosz Majchrzak, trener drugiej drużyny Warty Poznań, która sobotnim meczem z Obrą Kościan wznawia rywalizację w Proeko IV lidze.

„Zieloni” zakończyli rundę jesienną z dorobkiem 17 punktów, który daje przedostatnie miejsce w tabeli Proeko IV ligi. Drużyna oparta głównie na młodzieżowcach musi stawić czoła bardziej doświadczonym rywalom. W pierwszej części sezonu było to duże wyzwanie. Tym bardziej, że osłabiany przez problemy zdrowotne zawodników zespół nie zawsze potrafił stanąć na wysokości zadania. Teraz sytuacja wygląda inaczej.

Czas działa na korzyść tych chłopaków. Widać, że zebrali bardzo dużo doświadczenia i dojrzali nie tylko emocjonalnie, ale też piłkarsko. Przede wszystkim mamy zespół dwudziestu równych zawodników, podczas gdy w rundzie jesiennej było ich momentami dwunastu. Niewielka konkurencja o miejsce w składzie na pewno nie sprzyjała drużynie  – ocenia trener drugiego zespołu Warty Poznań, Bartosz Majchrzak.

Wiosną szkoleniowiec „Zielonych” będzie miał już do dyspozycji większą kadrę, bowiem do zespołu dołączyli nowi zawodnicy – Jakub Burkowski (Śląsk Wrocław), Jakub Pietrzak, Miłosz Gawecki (obaj Akademia Piłkarska Reissa Poznań) oraz Jakub Rasiak (Unia Swarzędz). Pozyskani gracze zaprezentowali swoje umiejętności w sześciu meczach kontrolnych. Warta II Poznań odniosła w nich pięć zwycięstw. – Zrobiliśmy wzmocnienia na pozycji obrońcy, skrzydłowego, napastnika i ofensywnego pomocnika. Każdy z nowych bardzo mocno rywalizuje z resztą zespołu, co spowodowało poprawienie jakości na boisku. Mamy po dwóch zawodników na danej pozycji, więc ta zdrowa rywalizacja podnosi umiejętności całej drużyny – cieszy się trener poznaniaków.

Trener Warty II Poznań, Bartosz Majchrzak

Druga część sezonu będzie miała wyjątkowy przebieg, ponieważ po 21 rozegranych kolejkach nastąpił podział ligi na 8-zespołową grupę mistrzowską i grupę spadkową. W tej ostatniej zagra czternaście drużyn, które zachowają zgromadzone do tej pory punkty. Ostatecznie z ligą pożegnają się cztery zespoły, a piąty od końca rozegra baraże z ekipami z V ligi. Strata poznańskiego zespołu do bezpiecznego, 17. miejsca wynosi 5 pkt.

Warta II Poznań będzie się mierzyła z rywalami z dolnej części tabeli. Stawka bezpośrednich meczów jest więc spora. – Musimy regularnie punktować, bo strata punktów już na początku rundy może utrudnić odrobienie strat. Przy większej liczbie meczów zadanie byłoby łatwiejsze – twierdzi szkoleniowiec drugiego zespołu Warty Poznań i dodaje: – Naszym celem jest utrzymanie zespołu w czwartej lidze. Tego się trzymamy i bardzo mocno w to wierzymy, my, jako trenerzy. Ale myślę, że zawodnicy też mocno uwierzyli, że jest to możliwe do zrealizowania. Jestem optymistą, bo widzę, że zespół bardzo dobrze wygląda. Pierwsze mecze dadzą nam odpowiedź. Jeżeli zdobędziemy punkty, to sądzę, że możemy być nie do zatrzymania – dodaje.

Młody zespół Warty Poznań ma już za sobą pierwszy oficjalny mecz w tym roku. “Zieloni” awansowali do 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski po tym, jak pokonali aż 5:1 Polonię Marcinki Kępno.

Pierwszy ligowy sprawdzian już w sobotę, 13 marca o godz. 12. Poznaniacy podejmą w Grodzisku Wlkp. Obrę Kościan, czyli wicelidera grupy spadkowej. Mecz będzie transmitowany na kanale Warta Poznań TV w platformie YouTube.

Fot. Jan Piechota / Warta Poznań