fbpx

Polscy lekkoatleci wspierają drużynę amp futbolu Warty Poznań

Oryginalna koszulka Piotra Liska z autografem medalisty zakończonych niedawno halowych mistrzostw Europy  w Toruniu to jedna z niezwykłych pamiątek, które trafiły na aukcje z myślą o zespole amp futbolistów Warty Poznań. Weź udział w licytacji, bo #WARTOpomagać!

Drużyna Warty Poznań w piłce nożnej dla osób po amputacjach kończyn rozpocznie pod koniec marca swój drugi sezon w Amp Futbol Ekstraklasie. “Zieloni” trenują co 2 tygodnie, a weekendowe zgrupowania odbywają się w Poznaniu. Zawodnikom spoza stolicy Wielkopolski zapewniamy na nocleg, staramy się pomóc w sfinansowaniu dojazdów. Niektórzy gracze mają do pokonania grubo ponad 100 km.

Naszym piłkarzom potrzebne są specjalne kule ortopedyczne, w których będą mogli skupić się na boisku tylko na celnych zagraniach i udanych strzałach na bramkę.

Jako Fundacja Warty Poznań prowadzimy zbiórkę pieniędzy wspólnie z siepomaga.pl. Staramy się o zdobycie środków niezbędnych do tego, żeby sekcja amp futbolu mogła się rozwijać. Cele sportowe to jedno, ale chcemy przeciwdziałać wykluczeniom i wspierać osoby z niepełnosprawnościami. Potrzebujemy jednak sprzętu, specjalistów od rehabilitacji, pieniędzy na opłacenie bazy treningowej i koniecznej logistyki.

Miło nam poinformować, że na wsparcie sekcji amp futbolu Warty Poznań zdecydowali się czołowi polscy lekkoatleci i lekkoatletki. Na aukcje charytatywne Allegro trafiły właśnie oryginalne koszulki reprezentantów i reprezentantek Polski – również medalistów niedawnych halowych mistrzostwach Europy, które odbyły się w Toruniu.

Są to koszulki z autografami:

– Piotra Liska, rekordzisty kraju w skoku o tyczce,

– Sylwestra Bednarka, pięciokrotnego mistrza Polski w skoku wzwyż,

– żeńskiej sztafety 4×400 m, czyli „Aniołków Matusińskiego”, które w 2019 roku zdobyły wicemistrzostwo świata i ustanowiły rekord Polski; autografy na koszulce złożyły zawodniczki, które startowały w sztafecie na tamtych mistrzostwach: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic oraz Anna Kiełbasińska. Na imprezie w Toruniu sztafeta sięgnęła po brązowe medale!

Ponadto, na innych aukcjach można wylicytować oryginalne koszulki piłkarzy Warty Poznań z tego sezonu PKO Ekstraklasy. Wierzymy, że #WARTOpomagać i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach. Można zdobyć nie tylko wspaniałą pamiątkę, ale też wesprzeć szczytny cel. Dziękujemy!

Wejdź na aukcje charytatywne Allegro na rzecz amp futbolistów Warty Poznań