fbpx
Robert Ivanov (Warta Poznań) w reprezentacji Finlandii

Robert Ivanov z Warty Poznań powołany do reprezentacji Finlandii

Obrońca Warty Poznań, Robert Ivanov został powołany do reprezentacji Finlandii na nadchodzące mecze z Bośnią i Hercegowiną, Ukrainą oraz Szwajcarią. Gratulujemy w imieniu Zielonej Rodziny!

Finowie rozpoczynają walkę w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Byli losowani z trzeciego koszyka i znaleźli się w grupie z Francją, Ukrainą, Bośnią i Hercegowiną, a także Kazachstanem. W pierwszym meczu zmierzą się z Bośniakami, których podejmą 24 marca w Helsinkach. Cztery dni później zagrają we Lwowie z Ukrainą. Ponadto, 31 marca czeka ich jeszcze towarzyskie spotkanie ze Szwajcarią w St. Gallen.

Dla Roberta Ivanova to pierwsze powołanie do kadry narodowej od momentu, gdy w sierpniu został zawodnikiem Warty Poznań. Wcześniej rozegrał dwa mecze w reprezentacji – było to na początku 2019 roku, a wystąpił wówczas przeciwko Szwecji (1:0) i Estonii (1:2) w pojedynkach kontrolnych.

Od listopada Fin jest podstawowym obrońcą w zespole trenera Piotra Tworka. Uzbierał w tym sezonie 13 występów w PKO BP Ekstraklasie (12 od pierwszej do ostatniej minuty) oraz 1 w Fortuna Pucharze Polski.

Przypomnijmy, że jesienią 2019 roku kadra Suomi po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się do finałów mistrzostw Europy – w grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce za Włochami, a przed Grecją, Bośnią i Hercegowiną, Armenią oraz Liechtensteinem. W czerwcu tego roku zagra na Euro w grupie z Danią, Rosją i Belgią.

Na mundialu Finowie jeszcze nie grali.