fbpx

Maciej Żurawski z golem w młodzieżowej reprezentacji Polski

Pomocnik Warty Poznań trafił do siatki w meczu towarzyskim przeciwko Arabii Saudyjskiej U-20, którą zespół selekcjonera Macieja Stolarczyka pokonał 7:0 (2:0). Drugi z powołanych zawodników „Zielonych”, Maik Nawrocki, rozegrał 45. minut drugiej części spotkania.

Młodzi piłkarze Warty Poznań zostali powołani na zgrupowanie kadry Polski U-21 na mecze towarzyskie z młodzieżowymi reprezentacjami Arabii Saudyjskiej oraz Austrii. Mecz z Arabami w podstawowym składzie rozpoczął Maciej Żurawski i już w 7. minucie otworzył wynik spotkania po mocnym uderzeniu z dystansu. To trzeci gol zawodnika „Zielonych” w reprezentacji młodzieżowej – wcześniej zdobywał bramki w kadrze Polski U-17 oraz U-19.

Po zmianie stron na placu gry pojawiła się druga „jedenastka” Polaków, w której udział odnotował Maik Nawrocki. Dla obrońcy Warty Poznań był to 28. występ w barwach narodowych.

W poniedziałek, 29 marca, podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zmierzą się z reprezentacją Austrii U-21. Początek spotkania o godz. 19.