fbpx
Warta II Poznań. Kamil Ziętkowski

Wyjazdowy punkt Warty II Poznań. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele

Jeszcze kwadrans przed końcem zespół Warty II Poznań prowadził z Olimpią Koło i był bliski odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie Proeko IV ligi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, a “Zieloni” tracą 5 pkt do miejsca w tabeli, które nie jest zagrożone bezpośrednim spadkiem.

W trzecim meczu rundy wiosennej zespół Warty II Poznań zmierzył się w Kole z drużyną Olimpii, która znajduje się w czołówce tabeli grupy spadkowej. W pierwszym spotkaniu „Zieloni” ulegli rywalom 0:5 i dzisiaj mieli okazję zrewanżować się za wysoką porażkę z początku sezonu.

Mecz rozkręcał się powoli. Przez pierwsze 20 minut gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji, które mogłyby zagrozić bramce przeciwnika. „Zieloni” najlepszą szansę do otwarcia wyniku mieli po faulu na Miłoszu Gaweckim przed polem karnym, skąd Kamil Ziętkowski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale bez oczekiwanego efektu.

W 26. minucie poznaniacy byli bliscy objęcia prowadzenia po tym, jak Antonio Asani zagrał piłkę w pole karne do nabiegających Maksymiliana Lisowskiego i Jakuba Pietrzaka, jednak ani jeden, ani drugi nie skierował jej do siatki.

W 31. minucie padła wreszcie wyczekiwana bramka. “Zieloni” znów mieli rzut wolny po faulu na Miłoszu Gaweckim w pobliżu pola karnego. Znów piłkę zagrywał Kamil Ziętkowski, ale tym razem minęła ona wbiegających zawodników i znalazła się w bramce Olimpii. Tuż przed przerwą gospodarze zmusili do kapitulacji Leo Przybylaka, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Zespół trenera Bartosza Majchrzaka walczył o pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie i jeszcze na kwadrans przed końcem ten cel był realny. Jednak w 76. minucie zespół z Koła dopiął swego i udokumentował swoją przewagę golem na 1:1. Autorem gola był Adam Kozajda, który trafił do siatki tuż przy słupku.

Zawodników Warty II Poznań czeka teraz rywalizacja w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzą się na wyjeździe z LKS Gołuchów. Mecz zaplanowany jest na czwartek, 1 kwietnia, na godz. 16.

MKS OLIMPIA KOŁO – WARTA II POZNAŃ 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Ziętkowski (31. minuta), 1:1 Kozajda (76.)
Warta II Poznań: Leo Przybylak – Kamil Ziętkowski (87. Jakub Nęcka), Stanisław Jarysz, Albert Żerkowski, Szymon Soiński, Mikołaj Stangel (65. Ernest Korek), Mateusz Sołtysiak, Jakub Pietrzak (78. Jakub Burkowski), Maksymilian Lisowski (85. Maksymilian Hyżyk), Antonio Asani (73. Mikołaj Narożny), Miłosz Gawecki (68. Filip Wędzikowski)