fbpx

#Ekstrapomoc – Kluby Ekstraklasy wspierają Stowarzyszenie “Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”

Kluby Ekstraklasy kontynuują akcję #Ekstrapomoc, tym razem wspierając Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze “Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” funkcjonujące w Częstochowie od ponad 20 lat. W 2000 roku powołało ono do życia specjalistyczną placówkę dla chorych i porzuconych noworodków oraz niemowląt. 

Ośrodek świadczy opiekę długoterminową dla dzieci do 4. roku życia, które zostały czasowo lub trwale pozbawione opieki ze strony rodziców. Stowarzyszenie nie odmawia pomocy żadnemu maluchowi, a w placówce niezmiennie przebywa 20 pacjentów.

Dzieciaki mogą liczyć na konsultacje medyczne u specjalistów oraz rehabilitację, która rozpoczęta odpowiednio wcześnie daje niesamowite efekty rozwojowe. Pomimo przeciwności losu jakie dotknęły podopiecznych stowarzyszenia, udaje znaleźć się im kochające rodziny.

Działalność placówki jest w głównej mierze uzależniona od wsparcia ze strony darczyńców i sponsorów. Nie odmawiają oni nigdy wsparcia, ale ośrodek wciąż ma swoje potrzeby. Dlatego pieniądze uzyskane z licytacji koszulek zostałyby przeznaczone na zakup: obiadków i deserków w słoiczkach, soczków, kaszek ryżowych, a także pieluch jednorazowych, chusteczek nawilżanych, proszków do prania, płynów do płukania i płynów do kąpieli.

Wszystkie licytacje koszulek meczowych klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy odbywają się na zamkniętej grupie na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/1608522689351410/