fbpx
Warta II Poznań nie wystartuje w V lidze

Warta II Poznań nie przystąpi do rozgrywek V ligi

Druga drużyna Warty Poznań nie została zgłoszona do rozgrywek i nie wystartuje w nowym sezonie V ligi.

Zawodnicy trenera Bartosza Majchrzaka do ostatniego meczu walczyli o utrzymanie się w szeregach wielkopolskiej Proeko IV ligi – ostatecznie zajęli 18. miejsce w 22-zespołowej stawce. Do bezpiecznego miejsca w tabeli młodym graczom „Zielonych” zabrakło 5 punktów, a gdyby mieli 2 pkt więcej, zagraliby w barażach o pozostanie w lidze.

Po spadku zapadła decyzja o tym, że Warta II Poznań nie będzie występowała w rozgrywkach ligowych, ale nie był to jedyny powód. – Kilka tygodni temu świętowaliśmy w Klubie awans naszego zespołu do Centralnej Ligi Juniorów U-18. To ważny sukces, który pozwoli zawodnikom Akademii Warty Poznań mierzyć się z najlepszymi zespołami w kraju w tej kategorii wiekowej. Część młodych piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie występowali w IV-ligowych rezerwach, będzie teraz grała w CLJ. Postawiło to pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie drugiej drużyny „Zielonych” – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Niektórzy zawodnicy, którzy skończyli już wiek juniora, zostaną wypożyczeni do innych klubów, żeby mogli ogrywać się w piłce seniorskiej. Nadal będziemy się im przyglądać z nadzieją, że w niedługim czasie trafią do kadry pierwszego zespołu.

Dziękujemy zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu Warty II Poznań za cały miniony sezon i wszystkie miłe chwile związane z występami w lidze oraz w regionalnym Pucharze Polski.