fbpx
Trener Piotr Tworek. Warta Poznań wyjechała na drugi obóz do Grodziska Wlkp.

Drugi obóz Warty Poznań w Grodzisku Wlkp. rozpoczęty

Na drugie i ostatnie tego lata zgrupowanie udali się w poniedziałek piłkarze Warty Poznań. W kadrze na obóz w Grodzisku Wlkp. znalazło się 27 zawodników.

„Zieloni” wracają do swojej bazy w Grodzisku Wlkp. po piątkowym sparingu z Pogonią Szczecin w Opalenicy i weekendzie spędzonym w Poznaniu. Drugi obóz potrwa do czwartku. Sztab szkoleniowy zabrał na czterodniowe zgrupowanie 27 zawodników.

Oprócz piłkarzy, którzy mają ważne kontrakty z Wartą Poznań, kolejną szansę pokazania się trenerom dostali gracze wracający z wypożyczeń: Patryk Prange, Filip Małek, Mikołaj Rakowski, Dominik Smykowski oraz Kajetan Szmyt. Jest też Szymon Soiński z drugiej drużyny „Zielonych”.

Do autokaru wsiadł też napastnik Jakub Sangowski, który był już w Grodzisku w ubiegłym tygodniu, a następnie zdobył bramkę w sparingu z Pogonią Szczecin. 19-latek to były junior Warty Poznań, a obecnie zawodnik Zagłębia Sosnowiec, z którego był wiosną wypożyczony do Cagliari Calcio – był zawodnikiem drużyny młodzieżowej włoskiego klubu.

Pierwsze treningi z drużyną zaliczy na obozie Szymon Czyż. 20-latek podpisał w piątek kontrakt i przeniósł się do Warty Poznań z Lazio Rzym. Na razie pracował indywidualnie, a sparing w Opalenicy obejrzał z trybun. – Szymon przechodził intensywne testy medyczne przed transferem i nie było sensu wystawiać go w sparingu. Od poniedziałku ćwiczy już normalnie z zespołem – mówi trener Piotr Tworek.

Dopiero 12 lipca do “Swojskiej Bandy” dołączy reprezentant Finlandii, Robert Ivanov, który dostał od Klubu zgodę na urlop po Euro 2020.

Kadra Warty Poznań na II obóz w Grodzisku Wlkp.

Bramkarze: Adrian Lis, Jędrzej Grobelny, Patryk Prange. Obrońcy: Bartłomiej Burman, Nikodem Fiedosewicz, Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Filip Małek, Aleks Ławniczak, Wiktor Pleśnierowicz, Szymon Soiński. Pomocnicy: Milan Corryn, Szymon Czyż, Mateusz Czyżycki, Michał Jakóbowski, Michał Kopczyński, Mateusz Kupczak, Mikołaj Rakowski, Mario Rodriguez, Dominik Smykowski, Mateusz Sopoćko, Kajetan Szmyt, Łukasz Trałka. Napastnicy: Mateusz Kuzimski, Jakub Sangowski, Adam Zrelak.