fbpx
Sparing Pogoń Szczecin - Warta Poznań. Jakub Kiełb

W sobotę drugi sparing Warty Poznań. Rywalem Górnik Zabrze

Oczekujemy wysokiego poziomu spotkania i dobrej dyspozycji naszych zawodników – mówi drugi trener Warty Poznań, Adam Szała przed sobotnim meczem kontrolnym „Zielonych” z Górnikiem Zabrze. Początek pojedynku w „Ogródku” o godz. 11. Transmisja w Telewizji WTK i w jej kanale na Youtube.

Zespół trenera Piotra Tworka od piątku trenuje już w Poznaniu po powrocie z drugiego letniego obozu przygotowawczego w Grodzisku Wlkp. W najbliższych dniach zagra dwa sparingi – w sobotę na stadionie przy Drodze Dębińskiej Warta podejmie Górnika Zabrze, w czwartek, 15 lipca zmierzy się w Opalenicy z Zagłębiem Lubin. Będzie to próba generalna przed zaplanowanym na 25 lipca starciem ze Śląskiem Wrocław w 1. kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Na razie formę piątej drużyny poprzedniego sezonu sprawdziła przed tygodniem Pogoń Szczecin. Poznaniacy prowadzili w tym spotkaniu 1:0, ale w ostatnim kwadransie stracili dwie bramki i ulegli 1:2. Nie bez znaczenia był fakt, że przez sporą część drugiej połowy „Zieloni” grali w eksperymentalnym zestawieniu z dużą liczbą graczy testowanych w składzie.

Szansę gry przeciwko Górnikowi Zabrze dostaną napastnik Jakub Sangowski (w meczu z Pogonią zdobył bramkę po efektowym rajdzie) oraz obrońca Konrad Matuszewski. Obaj trenują z zespołem od kilku dni.

Sobotnim występem będziemy mogli podsumować kolejny okres przygotowań i rozegramy przedostatni sparing przed meczem ligowym ze Śląskiem Wrocław. Oczekujemy wysokiego poziomu spotkania i dobrej dyspozycji naszych zawodników. Na dwóch zgrupowaniach w Grodzisku Wlkp. zawodnicy wykonali ciężką pracę i przyjrzymy się teraz, jakie są efekty tej pracy – mówi Adam Szała, asystent trenera Piotra Tworka. – Górnik to bardzo wymagający przeciwnik, który też na pewno ciężko pracuje, i spodziewamy się tego, że postawi nam wysoko poprzeczkę. Cieszy nas to, bo będziemy mogli sprawdzić się w starciu z kolejnym rywalem z Ekstraklasy.

Mecz Warty Poznań z Górnikiem Zabrze zostanie rozegrany na głównej płycie stadionu przy Drodze Dębińskiej 12. Niestety, sparing będzie zamknięty dla publiczności ze względu na prace budowlane związane z podłączeniem systemu podgrzewania murawy do źródła ciepła.

Kibice mogą obejrzeć występ „Zielonych” w Telewizji WTK, jej programie FanKlub oraz w serwisie YouTube.