fbpx
Raport transferowy Grant Thornton i Pulsu Biznesu: Warta Poznań w czołówce!

Raport transferowy Grant Thornton i Pulsu Biznesu: Warta Poznań w czołówce!

Przyjście Jana Grzesika do Warty Poznań uznano za najbardziej efektywny finansowo transfer letniego okna w sezonie 2020/21, a wypożyczenie Makany Baku za najlepszy ruch w przerwie zimowej – Grant Thornton i „Puls Biznesu” podsumowały ruchy transferowe w minionego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy. Aż trzech zawodników „Zielonych” znalazło się w najlepszej jedenastce rozgrywek.

Jak co roku, w Grant Thornton i “Pulsie Biznesu” przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy znalazło się podsumowanie ruchów transferowych minionego sezonu. Specjaliści ocenili je przez pryzmat wartości, którą wnieśli do klubów nowi zawodnicy. – Sprawdzając finansową jakość (obliczoną w sposób statystyczny) poszczególnych transferów, wzięliśmy pod uwagę ich indywidualne i drużynowe osiągnięcia. Wynik każdego sprowadzonego w sezonie 2020/2021 r. zawodnika odnieśliśmy do kwoty, za jaką został pozyskany – tłumaczy Szymon Laszewicz, senior menedżer w firmie Grant Thornton.

Najlepsze i najbardziej efektywne finansowo transfery poczynił Raków Częstochowa i Warta Poznań co przełożyło się na wynik sportowy obu klubów” – podkreślają autorzy raportu.

Piłkarze Warty Poznań znaleźli się bardzo wysoko w zestawieniach:
Najbardziej efektywny finansowo transfer letniego okna 2020/2021: Jan Grzesik (1. miejsce)
Najlepsze transfery defensywne letniego okienka: Jan Grzesik (3. miejsce) i Robert Ivanov (8. miejsce)
Najlepsze transfery ofensywne letniego okienka: Mateusz Kuzimski (4. miejsce)
Najlepsze transfery ofensywne zimowego okienka: Makana Baku (1. miejsce), Maciej Żurawski (2. miejsce)
Transferowa jedenastka sezonu 2020/21: 3 zawodników „Zielonych” w pierwszym składzie!

Cały raport można przeczytać: TUTAJ