fbpx
Udana inauguracja IV ligi kobiet

Zwycięstwo piłkarek Warty Poznań na start IV ligi

Żeńska drużyna Warty Poznań udanie zainaugurowała nowy sezon IV ligi kobiet. W pierwszym meczu „Zielone” pokonały Ostrovię 1909 II Ostrów Wielkopolski 3:1.

Poznanianki od początku przeważały nad rywalkami i tworzyły sobie dużo okazji do strzelenia gola. Jedna z nich została wykorzystana już w 16. minucie gry. Z narożnika boiska piłkę dośrodkowała Natalia Pawlak, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazła się Malwina Czajkowska i umieściła futbolówkę w siatce.

„Zielone” prowadziły 1:0 i nie zwalniały tempa. Szczególnie aktywne były zawodniczki w środku pola, które często wyprowadzały piłkę w boczne sektory do Amelii Kadzińskiej i Jagody Depczyńskiej. Skrzydłowe Warty Poznań podejmowały liczne próby dośrodkowań w pole karne, ale rywalki skutecznie je blokowały. Dyspozycję bramkarki gospodarzy kilkukrotnie też sprawdzały Natalia Pawlak i Weronika Polak strzałami z dystansu, ale ta nie dawała się zaskoczyć.

Kolejny gol padł jeszcze przed przerwą, w 39. minucie meczu. Obrończynie „Zielonych” szybko przeniosły grę do ofensywy, Malwina Czajkowska zagrała piłkę do Julity Fengler, która w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę Ostrovii. Przeciwniczki próbowały jeszcze odpowiadać z kontrataków, ale dobrze w przedpolu radziła sobie Oliwia Szatkowska, która skutecznie asekurowała linię obrony. Do szatni poznanianki schodziły z dwubramkowym prowadzeniem.

Pięć minut po wznowieniu gry „Zielone” prowadziły już 3:0. Julita Fengler wyłożyła piłkę Natalii Pawlak, a ta uderzeniem sprzed pola karnego pokonała bramkarkę Ostrovii. Poznanianki mogły jeszcze dwukrotnie trafić do siatki za sprawą Wiktorii Fritzy, która najpierw posłała piłkę tuż nad poprzeczką, a następnie w doskonałej okazji musiała uznać wyższość golkiperki rywalek.

Mimo, że „Zielone” nie traciły przewagi, przeciwniczki zdołały zdobyć gola kontaktowego. W sytuacji sam na sam rywalkę powtrzymała Iga Gawrońska, która pojawiła się w bramce za Oliwię Szatkowską, ale była już bezsilna przy dobitce. Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarek Warty Poznań, które udanie zainaugurowały nowy sezon IV ligi.

OSTROVIA 1909 II OSTRÓW WIELKOPOLSKI – WARTA POZNAŃ 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Czajkowska (16. minuta), 0:2 Fengler (39.), 0:3 Pawlak (50.)
Warta Poznań: Oliwia Szatkowska (70. Iga Gawrońska) – Malwina Czajkowska, Oliwia Owczarczak, Emilia Polaczyk, Sandra Matuszek, Kinga Rejewska (60. Weronika Krzywobłocka), Natalia Pawlak (55. Julia Tokar), Weronika Polak (55. Wiktoria Fritza), Jagoda Depczyńska, Amelia Kadzińska, Julita Fengler

Fot. Kinga Polaczyk