fbpx
Raport - wypożyczeni z Warty Poznań

Jak grali wypożyczeni zawodnicy Warty Poznań – raport

Pierwszą bramkę w sezonie zdobył dla KSZO Ostrowiec Dominik Smykowski, a Mikołaj Rakowski zadebiutował w Unii Swarzędz. Przeczytaj raport i dowiedz się, jak radzili sobie w ostatnich dniach zawodnicy Warty Poznań wypożyczeni do innych klubów.

KSZO Ostrowiec jest beniaminkiem III ligi i słabo rozpoczął sezon. Dopiero w ten weekend zespół z Ostrowca wygrał pierwszy mecz – pokonał 3:0 na wyjeździe Sokoła Sieniawa – i po 6 kolejkach ma na koncie 5 pkt. To był udany występ również dla Dominika Smykowskiego, który pojawił się na boisku w 76. minucie, a trzy minuty przed końcem kopnął piłkę nad bramkarzem rywali i ustalił wynik pojedynku.

W I lidze wolne miał Górnik Polkowice. Mecz ze Stomilem Olsztyn został bowiem przełożony ze względu na powołanie bramkarza rywali do młodzieżowej reprezentacji Polski. W tej sytuacji polkowiczanie rozegrali sparing z Chrobrym Głogów, wygrali 2:0, a Kajetan Szmyt zagrał pierwsze 45 minut w tym spotkaniu.

W piątkowym meczu z LKS Gołuchów pierwszy raz w barwach Unii Swarzędz zaprezentował się Mikołaj Rakowski i tuż przed końcem rywalizacji zaliczył asystę przy golu na 3:0. Co ciekawe, nazajutrz młody zawodnik „Zielonych” zagrał w meczu kontrolnym Warty Poznań z Goplanią Inowrocław.

Trzeci występ w Sokole Kleczew zanotował Maks Lisowski, ale on i jego koledzy nie byli w stanie zapobiec drugiej z rzędu ligowej porażce. Tym razem w Kołobrzegu.

Kajetan Szmyt, 19 lat, pomocnik (Górnik Polkowice; I liga)
– mecz ze Stomilem Olsztyn został przełożony
– występy w sezonie 2021/22: 6 (379 minut)

Maks Lisowski, 19 lat, pomocnik (Sokół Kleczew; III liga)
– grał od 65. minuty w meczu z Kotwicą Kołobrzeg (0:2)
– występy w sezonie 2021/22: 3 (43 minut)

Mikołaj Rakowski, 19 lat, pomocnik (Unia Swarzędz; IV liga)
– grał od 69. minuty w meczu z LKS Gołuchów (3:0)
– występy w sezonie 2021/22: 1 (22 minuty)

Dominik Smykowski, 20 lat, pomocnik (KSZO 1929 Ostrowiec Św.; III liga)
– grał od 76. minuty i zdobył bramkę na 3:0 w meczu z Sokołem Sieniawa (3:0)
– występy w sezonie 2021/22: 5 (206 minut), 1 gol