fbpx
Raport - wypożyczeni z Warty Poznań

Jak grali wypożyczeni zawodnicy Warty Poznań – raport

Trzech z czterech zawodników Warty Poznań, którzy są w tym sezonie wypożyczeni do innych klubów, zagrało w miniony weekend w barwach swoich obecnych drużyn. Przeczytaj raport i dowiedz się, jak im poszło.

Kajetan Szmyt nadal ma miejsce w podstawowym składzie Górnika Polkowice. Niestety, beniaminek Fortuna 1 Ligi nie będzie dobrze wspominał ostatniego pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spadkowicz z Ekstraklasy wygrał na swoim stadionie pewnie, bo aż 4:0, a dwie bramki dla gospodarzy padły wtedy, gdy polkowiczanie grali w dziesiątkę (od 59. minuty). Dodajmy, że cały mecz w barwach Podbeskidzia rozegrał Mateusz Wypych, który od 2012 do 2019 roku był zawodnikiem Warty Poznań.

Dobrą passę podtrzymuje Sokół Kleczew. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Woźniaka wygrał właśnie siódmy mecz z rzędu i jest już na trzecim miejscu w tabeli III ligi. Do lidera, Olimpii Grudziądz traci tylko 4 pkt. W końcówce zwycięskiego pojedynku z Bałtykiem Gdynia na boisku zameldował się Maks Lisowski, dla którego był to drugi występ z rzędu.

Już po raz 15. w tym sezonie dla KSZO Ostrowiec zagrał Dominik Smykowski. Jego zespół przegrał minimalnie, po rzucie karnym, z czołowym zespołem ligi, Chełmianką Chełm, ale zajmuje bezpieczne miejsce w tabeli.

Pozycję lidera wielkopolskiej grupy IV ligi straciła Unia Swarzędz – stało się to po porażce z Nielbą Wągrowiec na swoim stadionie. W drużynie gospodarzy nie zagrał tym razem Mikołaj Rakowski.

Kajetan Szmyt, 19 lat, pomocnik (Górnik Polkowice; I liga)
– grał do 84. minuty w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:4)
– występy w sezonie 2021/22: 18 (1205 minut); 2 gole

Maks Lisowski, 19 lat, pomocnik (Sokół Kleczew; III liga)
– grał od 83. minuty meczu z Bałtykiem Gdynia (2:1)
– występy w sezonie 2021/22: 8 (96 minut)

Dominik Smykowski, 20 lat, pomocnik (KSZO 1929 Ostrowiec Św.; III liga)
–grał od 80. minuty w meczu z Chełmianką Chełm (0:1)
– występy w sezonie 2021/22: 15 (399 minut), 1 gol

Mikołaj Rakowski, 19 lat, pomocnik (Unia Swarzędz; IV liga)
– nie grał w meczu z Nielbą Wągrowiec (1:2)
– występy w sezonie 2021/22: 8 (349 minut), 1 gol