fbpx
Warta Poznań - Wisła Płock 1:2. Łukasz Trałka, najskuteczniejsi

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 15. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy

Nie udało się piłkarzom Warty Poznań odnieść pierwszego w tym sezonie zwycięstwa na stadionie w Grodzisku Wlkp. „Zieloni” ulegli 1:2 Wiśle Płock, a jedyna bramka dla gospodarzy padła po zagraniu piłki przez rywala – to pierwszy od blisko 28 lat samobójczy gol dla Warty w meczu Ekstraklasy.

Poznańscy piłkarze mieli dużą przewagę w sobotnim pojedynku – oddali zdecydowanie więcej strzałów na bramkę od gości z Płocka. Ci natomiast wykorzystali obie sytuacje, które stworzyli sobie w tym spotkaniu.

Na bramkę dla zespołu trenera Piotra Szulczka czekaliśmy aż do przedostatniej minuty doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu Łukasza Trałki własnego bramkarza zaskoczył Damian Rasak. Dla „Zielonych” to pierwszy samobójczy gol w Ekstraklasie od niemal 28 lat. 12 marca 1994 roku, w 18. kolejce sezonu 1993/94 gospodarze na stadionie im. Edmunda Szyca pokonali 2:1 Zawiszę Bydgoszcz. Bramka na 2:0 w tamtym spotkaniu padła po tym, jak w 39. minucie gry Dariusz Durda przerzucił piłkę do siatki nad bramkarzem, Robertem Matuszewskim.

To w ogóle nie był dobry dzień dla obrońcy bydgoskiej drużyny, który wcześniej spowodował też rzut karny, ale szansy z 11 metrów nie wykorzystał Piotr Prabucki (bramkarz Zawiszy obronił). Od tamtego momentu piłkarze Warty Poznań rozegrali aż 93 mecze bez samobója ze strony rywali.

Asystę przy golu Damiana Rasaka zapisujemy Łukaszowi Trałce, dla którego jest to pierwszy w tym sezonie punkt w klasyfikacji kanadyjskiej. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie doświadczony pomocnik (ostatnio jest ustawiany jako obrońca) wypracował 7 bramek, a sam zdobył 5 kolejnych.

BRAMKI:
2 – Milan Corryn, Jan Grzesik, Adam Zrelak
1 – Mateusz Czyżycki, Robert Ivanov, Mateusz Kuzimski, samobójcza (+1)

ASYSTY:
2 – Aleks Ławniczak, Szymon Czyż
1 – Jan Grzesik, Milan Corryn, Łukasz Trałka (+1)

PUNKTACJA KANADYJSKA
3 – Milan Corryn, Jan Grzesik
2 – Aleks Ławniczak, Szymon Czyż, Adam Zrelak
1  – Mateusz Czyżycki, Robert Ivanov, Mateusz Kuzimski, Łukasz Trałka

CZYSTE KONTA
4 – Adrian Lis