fbpx
Tryb oszczędności energii
Dostępność
  • ikona facebooka
  • ikona instagrama
  • ikona twittera
  • ikona youtube
  • ikona linkedin
  • ikona tiktok

#NowyOgródek

Witamy na blogu poświęconym budowie obiektów sportowych przy Drodze Dębińskiej 12 w Poznaniu. W ramach modernizacji powstanie kompleks z zadaszoną trybuną, hala szermiercza, korty tenisowe oraz boiska treningowe. Zamieszczamy tu informacje na temat postępu prac i tego, jak rośnie #NowyOgródek Warty Poznań.

Trwa budowa systemu podgrzewania murawy w "Ogródku"

4 czerwca 2021

Na obiekcie przy Drodze Dębińskiej stoi już budynek, w którym będzie znajdował się węzeł cieplny – kluczowy element podgrzewania murawy w „Ogródku”.  

Budowa systemu podgrzewania murawy na stadionie Warty Poznań

Prace związane z podłączeniem istniejącego już systemu podgrzewania boiska na stadionie Warty Poznań trwają od ponad miesiąca. Przy jednym z jupiterów stanęło już pomieszczenie, w którym znajdzie się węzeł cieplny, czyli serce całej instalacji.

Przypomnijmy, że inwestycja zakończy się w sierpniu, a obiekt, na którym swoje mecze będą w przyszłości rozgrywali piłkarze „Zielonych” będzie wyposażony w jeden z kluczowych elementów wyposażenia stadionów dla klubów najwyższych klas rozgrywkowych w kraju. Podgrzewanie płyty boiska to jeden z wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Jest przetarg na wykonanie projektu zagospodarowania terenów przy DD 12

24 maja 2021

Wiemy już, jak ma wyglądać kompleks sportowy Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. W warunkach ogłoszonego właśnie przetargu na projekt modernizacji terenów, z których korzystają sportowcy „Zielonych”, mowa jest o obiektach ekologicznych, otwartych dla mieszkańców i przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami.  

Ogłoszono przetarg na zagospodarowanie terenów przy Drodze Dębińskiej 12; fot. Adam Ciereszko

Przetarg ogłoszony przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie zostanie rozstrzygnięty w czerwcu, a zwycięzca będzie miał 10 miesięcy na to, by opracować koncepcję, przygotować projekt, wizualizacje, kosztorys itp.

Chodzi o „Opracowanie koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej oraz pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla zagospodarowania terenów zlokalizowanych w Poznaniu ulica Droga Dębińska 12”. Na podstawie projektów powstanie baza sportowa dla piłkarzy, piłkarek, amp futbolistów Warty Poznań, Akademii Warty Poznań oraz szermierzy i tenisistów KS Warta.

Najciekawszym wątkiem zawartym w wytycznych jest założenie, iż obiekt przy Drodze Dębińskiej 12 ma być w jak największym stopniu eko, co jest wyrazem starań nie tylko Warty Poznań, ale również realizacją polityki władz miasta.

 

Powstają fundamenty budynku węzła cieplnego przy DD 12

14 maja 2021

Ruszyła budowa węzła cieplnego na stadionie Warty Poznań. Prace potrwają ok. 4 miesiące, a po ich zakończeniu główne boisko w „Ogródku” będzie spełniało wymogi licencyjne PZPN w zakresie podgrzewania murawy.

Fundamenty pod budynek węzła cieplnego w "Ogródku"

Instalacja do podgrzewania murawy jest już w „Ogródku” od 2012 roku. Nie została jednak podłączona do źródła ciepła, w związku z czym stadion Warty Poznań nie spełniał jednego z podstawowych kryteriów licencyjnych PZPN dla klubów w najwyższych ligach w kraju.

Już wkrótce ten problem zniknie. Wyłoniona w przetargu firma RPOL Invest przejęła już teren stadionu i rozpoczęła budowę pomieszczenia, w którym znajdzie się węzeł cieplny, niezbędny do podgrzewania boiska. Właśnie powstają fundamenty budynku. Będzie on usytuowany przy jednym z jupiterów, w pobliżu bramy nr 5 – od strony zachodniej.

Zakończenie budowy jest planowane na sierpień tego roku.

 

Tak wygląda system podgrzewania murawy w "Ogródku"

28 kwietnia 2021

Lada chwila rozpocznie się budowa węzła cieplnego w „Ogródku”. Zanim rozpoczną się prace, dzięki którym stadion przy Drodze Dębińskiej będzie wyposażony w system podgrzewania murawy, przypominamy zdjęcie z czerwca 2012 roku.

System podgrzewania murawy na stadionie Warty Poznań

Wtedy to na stadionie Warty Poznań miał miejsce remont boiska. Została położona nowa murawa, a wcześniej ułożono system jej podgrzewania. Niedawno odbyły się próby szczelności instalacji i okazało się, że jest ona sprawna. Teraz zostanie podłączona do źródła ciepła.

 

Wyłoniono firmę, która dokończy budowę instalacji podgrzewania boiska w "Ogródku"

12 kwietnia 2021

Firma RPOL Invest Sp. z o.o wygrała przetarg na wykonanie węzła cieplnego na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Po przeprowadzeniu tej inwestycji obiekt będzie spełniał jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN.

Rozstrzygnięty przetarg na wykonanie węzła cieplnego

Do przetargu ogłoszonego przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie stanęły cztery podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka RPOL Invest z siedzibą w Napachaniu. Firma zobowiązała się wykonać prace za niespełna 535 tys. zł.

Prace będą polegały na wykonaniu węzła cieplnego i podłączenia do niego istniejącej już instalacji, która została umieszczona pod boiskiem w 2012 roku. Inwestycja ma zostać ukończona latem tego roku.

Poznań otrzymał 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację "Ogródka"

31 marca 2021

4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do Poznania i zostanie przeznaczone na rozbudowę i modernizację bazy sportowej Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej!

Stadion Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12 z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

To kolejna w ostatnich dniach dobra wiadomość dla Klubu. Półtora tygodnia temu radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki przyjęli stanowisko o przyznaniu ok. 3 mln zł na prace w „Ogródku”. Pieniądze mają zostać przyznane podczas czerwcowej sesji budżetowej.

Teraz do Poznania dotarła wiadomość o tym, że Poznań dostanie 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O dofinansowanie z tej puli władze miasta starały się jesienią ubiegłego roku.

Radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki za przyznaniem pieniędzy na modernizację "Ogródka"

22 marca 2021

Poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki jednogłośnie przyjęli stanowisko, by na czerwcowej sesji budżetowej przeznaczyć ok. 3 mln zł na prace związane ze stworzeniem nowoczesnej bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej 12.

Radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki za przyznaniem pieniędzy na modernizację "Ogródka"Podczas poniedziałkowego posiedzenia radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki mieli okazję zapoznać się z planem kompleksowej rozbudowy obiektów sportowych. Docelowo będą z nich korzystały sekcje szermierki, tenisa ziemnego, hokeja na trawie KS Warta oraz piłkarze, piłkarki i amp futboliści Warty Poznań. Wspólny projekt zakłada modernizację rozłożoną na 5 etapów.

Pierwszy etap zakłada właśnie zburzenie dawnego budynku klubowego Warty i przeniesienie tam czterech kortów tenisowych i zaplecza socjalno-technicznego. Aby zrealizować ten krok, potrzeba około 3 mln zł.

Bardzo zależy nam też na stworzeniu warunków do uprawiania sportu przez dzieci i młodzież – mówi przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, Bartłomiej Ignaszewski. – Biorąc również pod uwagę to, że chodzi o potrzeby wielosekcyjnego, zasłużonego dla Poznania klubu, jak i konieczność zbudowania obiektu, na którym będzie można rozgrywać mecze piłkarskie na najwyższym poziomie centralnym, chcemy przekazać środki finansowe na realizację pierwszego etapu inwestycji. Będzie on polegał na wyburzeniu starego budynku klubowego i wybudowanie w tym miejscu kortów tenisowych tak, aby stworzyć miejsce do postawienia trybuny. Stanowisko przyjęliśmy jednogłośnie.

Jest wniosek o 38 mln zł na dofinansowanie modernizacji obiektów Warty Poznań

28 września 2020

Miasto Poznań złożyło wniosek o przeznaczenie 38 mln zł na wsparcie modernizacji obiektów Warty Poznań z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To wspólna inicjatywa władz miasta oraz wojewody wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka.

 

Wizyta wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka na obiektachWojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski oraz radna Lidia Dudziak wizytowali tereny i obiekty klubowe przy Drodze Dębińskiej 12. Podczas spotkania zapoznali się z planami dotyczącymi zbudowania zadaszonej trybuny wraz z zapleczem socjalnym – wszystko po to, żeby na obiekcie mogły się odbywać mecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomysł jest taki, aby w przyszłości była możliwość rozbudowania widowni i docelowo stworzenia kameralnego stadionu w „Ogródku”.

Projekt gruntownej modernizacji infrastruktury sportowej przy Drodze Dębińskiej 12 to efekt wspólnych prac Warty Poznań S.A. oraz KS Warta przy wsparciu samorządu Miasta Poznania. Inwestycja obejmuje zapewnienie infrastruktury dla sekcji obecnie funkcjonujących na terenie obiektu tj. piłki nożnej, szermierki, tenisa ziemnego oraz hokeja na trawie.

Władze miasta starają się o dofinansowanie tej modernizacji kwotą 38 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wniosek trafił właśnie do wojewody wielkopolskiego.

Prezydent i wiceprezydent Poznania z wizytą w "Ogródku"

15 września 2020

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak oraz jego zastępca, Jędrzej Solarski gościli na obiektach Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12.

Prezydent Jacek Jaśkowiak i właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski

Wizyta była okazją do spotkania i rozmowy z właścicielem Warty Poznań S.A., Bartłomiejem Farjaszewskim. Prezydenci poznali plan rozwoju Klubu na najbliższe lata oraz przyjrzeli się obiektom, na których grają i trenują piłkarze, piłkarki Warty Poznań i Akademii Warty Poznań oraz sportowcy z sekcji szermierski, tenisa ziemnego i hokeja na trawie KS Warta.

Poruszono też kwestię modernizacji całej bazy przy Drodze Dębińskiej 12.

Warta Poznań i jupitery - niezwykłe historie

11 czerwca 2020

Może trudno w to uwierzyć, ale po raz pierwszy w swojej 108-letniej historii Warta Poznań ma stadion wyposażony w sztuczne oświetlenie boiska.

Fundamenty masztów oświetleniowych przy dawnym Stadionie im. Szyca

Stadion im. Edmunda Szyca, który przez dziesięciolecia służył sportowcom Warty Poznań, nigdy nie doczekał się jupiterów. Niewiele osób wie o tym, że do dziś pozostały fundamenty, na których w połowie lat 70. miały być ustawione maszty oświetleniowe na wildeckim gigancie.

Mało znany jest też fakt, że mimo braku stadionu z jupiterami, Warta Poznań przeszła do historii naszego futbolu, jako zespół, który rozegrał pierwszy w Polsce mecz… przy sztucznych światłach.

Jupitery na stadionie Warty Poznań już świecą!

5 czerwca 2020

Pierwsze uruchomienie jupiterów na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12To historyczny moment w dziejach Warty Poznań – po raz pierwszy na jej stadionie rozbłysły jupitery!

Przygotowania do tej chwili trwały bardzo długo. Zaczęło się rok temu, od przyznania przez radnych Poznania pieniędzy na tę ważną dla Klubu inwestycję. Prace na stadionie rozpoczęły się wiosną tego roku, a ostatnie szlify system oświetlenia przechodził dziś od samego rana.

Jupitery ustawione na czterech, ponad 25-metrowych konstrukcjach świecą tak, że w „Ogródku” jest widno, jak w dzień. Reflektory pracują w czterech trybach: treningowym, meczowym bez transmisji, meczowym awaryjnym i z pełną mocą. W tym ostatnim świecą z intensywnością 1600 luksów.

Regulacja jupiterów w roku - wkrótce pierwsze odpalenie

5 czerwca 2020

Regulacja jupiterów na stadionie Warty Poznań

Od rana trwa regulacja lamp i ustawianie reflektorów pod odpowiednim kątem. Już dziś wieczorem próba jupiterów!

Po zmroku oświetlenie stadionu przy Drodze Dębińskiej zostanie uruchomione po raz pierwszy. Już nie możemy się doczekać tego widoku.

Jak Wam się podoba "Ogródek" z jupiterami?

28 maja 2020

Jupitery - gierka wewnętrzna Warty Poznań

„Zieloni” przygotowują się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi i mają za sobą sparing wewnętrzny na treningu.

Mecz odbył się na bocznym boisku przy Drodze Dębińskiej 12, a podczas gry naszą uwagę przykuły jupitery, które od niedawna stoją w „Ogródku”. Nam stadion w takiej wersji podoba się jeszcze bardziej.

Nowy chodnik na stadionie

25 maja 2020

Chodnik od strony trybuny zachodniej w "Ogródku"

Mała rzecz – a cieszy. Przy okazji budowy systemu sztucznego oświetlenia na stadionie powstał nowy chodnik wzdłuż ogrodzenia od strony zachodniej.

W trakcie prac w „Ogródku” została zburzona stara, wyłączona z użytkowania trybuna. Usunięto gruz i wyrównano teren, a przy ogrodzeniu został ułożony chodnik. Wygląda ładnie, schludnie, a przede wszystkim pozwala w komfortowych warunkach przejść na boiska treningowe.

Montaż rozdzielnic już na ukończeniu

18 maja 2020

Rozdzielnice w jupiterach na stadionie Warty Poznań

Specjaliści z firmy Ada-Light kończą montowanie rozdzielnic elektrycznych wewnątrz słupów oświetleniowych na stadionie.

Słupy z jupiterami stoją już w „Ogródku” i za kilkanaście dni zostać uruchomiony system oświetlenia boiska. Ważnym elementem całej instalacji są rozdzielnice, które są właśnie podłączane.

Jupitery już stoją w "Ogródku"

11 maja 2020

Jupitery na stadionie Warty PoznańCztery maszty – każdy o wadze ponad 8 ton – stoją już na stadionie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. Do ich montażu potrzebny był dźwig o zasięgu 40 metrów.

Za nami jeden z najbardziej efektownych etapów prac związanych z montażem sztucznego oświetlenia w „Ogródku”. W poniedziałek od rana, przez pięć godzin trwało ustawianie słupów z jupiterami. Stadion, na grają i trenują piłkarze „Zielonych”, zmienił się nie do poznania.

Moc oświetlenia w zainstalowanych projektorach wyniesie 320 kW, natomiast natężenie to będzie 1600 luksów. Pozwoli to rozgrywanie meczów ligowych i transmisje nawet w jakości HD – mówi Bogdan Kuć, kierownik robót z firmy Ada Light.

Jupitery zostaną uruchomione za kilka tygodni.

Rozpoczęło się ustawianie jupiterów na stadionie Warty Poznań!

11 maja 2020

Ustawianie jupiterów na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12 w PoznaniuOd rana na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12 trwa ustawianie masztów oświetleniowych. Pogoda nie rozpieszcza – jest chłodno i co jakiś czas pada deszcz – ale jeszcze dziś na obiekcie Warty Poznań będzie komplet jupiterów.

Czekaliśmy na ten moment bardzo długo, ale wreszcie się doczekaliśmy. Wykonawca prac w „Ogródku”, firma Ada-Light przystąpiła do montażu słupów z reflektorami. Za kilka tygodni cała instalacja zostanie podłączona do źródła zasilania i stadion będzie miał wreszcie sztuczne oświetlenie!

Jupitery przygotowywane do montażu

8 maja 2020

Leżące jupitery w "Ogródku"

40 reflektorów umieszczonych na jednym maszcie oświetleniowym robi naprawdę spore wrażenie!

Ekipa z firmy Ada-Light łączy potężne maszty oświetleniowe z ramami, do których są przymocowane lampy. Gotowe elementy zostaną przytwierdzone do fundamentów i w ten sposób w „Ogródku” będziemy mieli wreszcie jupitery.

To już lada dzień…

Stacja transformatorowa już na miejscu

4 maja 2020

Ustawianie stacji transformatorowej na stadionie Warty Poznań

Mamy za sobą kolejny, ważny krok w stronę uruchomienia systemu sztucznego oświetlenia na stadionie Warty Poznań – w „Ogródku” postawiono stację transformatorową, która będzie zasilała całą instalację.

Stacja przyjechała w kilku częściach, gotowych do złożenia i ustawienia na przygotowanych wcześniej fundamentach. Cała operacja trwała kilka godzin i był w nią zaangażowany potężny dźwig. Nie ma się co dziwić – stacja waży łącznie 43 tony, a jej najcięższy element – aż 24,5 tony.

Lampy do jupiterów już w "Ogródku"

29 kwietnia 2020

Lampy do jupiterów na stadionie Warty Poznań

160 reflektorów takich, jak na zdjęciu, zostało przywiezionych na stadion. Jak widać, są solidnych rozmiarów, a dodamy też, że swoje ważą.

Na każdym z 4 masztów pracownicy firmy Ada-Light zamontują po 40 lamp na specjalnej ramie. Całość, wraz z masztami zostanie później przytwierdzona do fundamentów, które od kilkunastu dni są już gotowe w narożnikach „Ogródka”.

Są krawężniki, wkrótce będzie chodnik

21 kwietnia 2020

Wyrównywanie terenu po dawnej trybunie zachodniej w "Ogródku"Na stadionie przy Drodze Dębińskiej wyrównano już teren po dawnej trybunie zachodniej.

Obecnie ekipa budowlana, wyposażona w odpowiedni sprzęt, przygotowuje tam podłoże do położenia chodnika wzdłuż ogrodzenie boiska. Krawężniki już są.

Ponadto, poza terenem stadionu wykopano rowy między budynkiem klubowym, a Biblioteką AWF. Zostaną tamtędy poprowadzone kable do zasilania systemu sztucznego oświetlenia.

Są już fundamenty pod maszty oświetleniowe

14 kwietnia 2020

Fundamenty pod maszty oświetleniowe na stadionie Warty Poznań

Po krótkiej przerwie świątecznej pracownicy firmy Ada-Light wrócili do „Ogródka”. Na stadionie są już gotowe fundamenty masztów oświetleniowych.

Dzień, w którym na stadionie Warty Poznań rozbłysną wreszcie jupitery, zbliża się wielkimi krokami. Fundamenty są już wylane i za kilka tygodni będą do nich przytwierdzone słupy z jupiterami. W międzyczasie trwa rozprowadzanie przewodów elektrycznych potrzebnych do uruchomienia systemu sztucznego oświetlenia.

Na stadionie trwa palowanie

2 kwietnia 2020

Palowanie przed postawieniem masztów oświetleniowych na stadionie Warty Poznań

Pogoda sprzyja, więc prace na stadionie Warty Poznań idą zgodnie z planem.

Do „Ogródka” przyjechała specjalna maszyna do palowania. Wbija ona w ziemię 15-metrowe elementy konstrukcji, do których wkrótce zostaną zamontowane kotwy mocujące maszty jupiterów.

Ruszyły prace budowlane w "Ogródku"

26 marca 2020

Ruszyły prace budowlane na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12

Długo czekaliśmy na tę chwilę! Na stadionie Warty Poznań ruszyły prace związane z budową sztucznego oświetlenia. Za kilka miesięcy w „Ogródku” będziemy już mieli jupitery.

Na razie została wyburzona trybuna zachodnia, która i tak od dłuższego czasu była już wyłączona z użytkowania. Teren jest wyrównany i przygotowywany do dalszych prac.

W czterech narożnikach stadionu pojawiły się pierwsze elementy fundamentów pod maszty oświetleniowe.

Wkrótce rozpoczną się prace na stadionie Warty Poznań

3 marca 2020

Jupiter na stadionie w Grodzisku Wlkp.

Widoczny na zdjęciu maszt z jupiterami stoi na stadionie w Grodzisku Wlkp., gdzie swoje mecze rozgrywają teraz piłkarze „Zielonych”. Właśnie pokonali 3:0 zespół Radomiaka Radom w pojedynku na szczycie Fortuna 1 Ligi.

Już wkrótce rozpoczną się prace budowlane w „Ogródku”, a ich najważniejszym etapem będzie postawienie słupów ze sztucznym oświetleniem głównego boiska na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12.

Kolejne 2 mln zł na inwestycje w "Ogródku"! Będzie podgrzewana murawa

3 grudnia 2019

Stadion Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12 będzie miał podgrzewaną murawę

Podłączenie instalacji do podgrzewania murawy oraz budowa systemu kontenerów na stadionie przy Drodze Dębińskiej – to kolejne inwestycje, które zostaną przeprowadzone na stadionie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. Radni przeznaczyli na ten cel 2 mln zł, które zostały już zapisane w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania.

To kolejna znakomita informacja dla Warty Poznań i jej kibiców. W czerwcu poznańscy radni zagłosowali za przeznaczeniem 3,5 mln zł na postawienie sztucznego oświetlenia boiska w „Ogródku”, a teraz w budżecie znalazły się pieniądze, za które będzie można dokończyć budowę systemu podgrzewania murawy. Przypomnijmy, że już w przyszłym sezonie kluby w Fortuna 1 Lidze muszą dysponować stadionami wyposażonymi właśnie w jupitery i podgrzewane boisko.

Przypomnijmy, że sama instalacja została już położona pod boiskiem w 2012 roku, ale nie podłączono jej do źródła ciepła. Część pieniędzy przyznanych we przez radnych będzie przeznaczona właśnie na budowę kotłowni z piecem, który podgrzeje murawę.

Gościliśmy radnych z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki

6 listopada 2019

Radni Miasta Poznania z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki z wizytą w Warcie Poznań

Poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki gościli z wizytą na obiektach Warty Poznań. Poznali stan klubowej infrastruktury i plany rozwoju na najbliższe lata.

Wizyta miejskich radnych oraz m.in. przedstawicieli Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania z dyrektor Ewą Bąk na czele i dyrektora POSiR Łukasza Miadziołko była podzielona na dwie części. Najpierw goście Warty Poznań zwiedzili klubowe obiekty: budynek, w którym mieści się hala, pomieszczenia administracyjne i szatnie dla sportowców, halę szermierczą oraz stadion wraz z boiskami treningowymi. Po zapoznaniu się z tym, jak wygląda infrastruktura, radni rozpoczęli posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

Przedstawiliśmy radnym nasz pomysł na rozwój bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej 12 i zaprezentowaliśmy ścieżkę rozwoju infrastruktury w latach 2020-23. Wszystko po to, żeby stadion i jego zaplecze mogło spełniać wymogi licencyjne PZPN, wymagania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych itp. – mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Warty Poznań, Marcin Janicki. – Zależy nam na tym, żeby obiekt spełniał wszystkie te warunki i żebyśmy mogli rozgrywać tutaj mecze ligowe. W tym sezonie jest to sztuczne oświetlenie, a już w kolejnym sezonie konieczne jest posiadanie systemu podgrzewania murawy.

Radni wyrazili chęć pomocy zasłużonemu klubowi i pytali m.in. o to, jakie warunki musiałby spełniać „Ogródek”, by Warta Poznań mogła rozgrywać na swoim stadionie mecze w przypadku awansu do Ekstraklasy.

Firma ADA-LIGHT postawi jupitery przy Drodze Dębińskiej 12

9 sierpnia 2019

Wkrótce rozpocznie się budowa jupiterów na stadionie Warty Poznań

Wiemy już, kto zbuduje system sztucznego oświetlenia w „Ogródku”. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała właśnie umowę z firmą ADA-LIGHT z Gostynina, która postawi jupitery na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Inwestycja będzie kosztowała ponad 2,3 mln zł.

Zgodnie z warunkami przetargu, na obiekcie, na którym przez lata swoje mecze rozgrywali piłkarze Warty Poznań, staną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m wraz z wyposażeniem oraz stacja transformatorowa. Obecnie stadion nie spełnia wymogów licencyjnych, a jednym z najważniejszych problemów jest właśnie brak jupiterów przy głównym boisku.

Tę kluczową inwestycję zrealizuje firma ADA-LIGHT, która działa w branży od 16 lat. W ostatnim czasie stawiała jupitery m.in. na stadionach obecnych i niedawnych ligowych rywali Warty Poznań w Fortuna 1 Lidze, czyli na obiektach w Legnicy, Niecieczy, Bytowie, Opolu, Częstochowie i Łodzi (stadion ŁKS).

Sztuczne oświetlenie w „Ogródku” ma zostać uruchomione w pierwszej połowie 2020 roku. Trzymamy kciuki!

3,5 mln zł przyznane - w "Ogródku" staną jupitery!

19 czerwca 2019 3,5 mln zł na jupitery w "Ogródku" przyznane

Lepszego prezentu z okazji niedawnej, 107. rocznicy powstania Warty Poznań Klub nie mógł sobie wymarzyć. Poznańscy radni przeznaczyli właśnie 3,5 mln zł na budowę sztucznego oświetlenia na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12.

Radni miasta Poznania podczas wtorkowej sesji przyjęli poprawkę do budżetu i zdecydowali o przyznaniu 3,5 mln zł na „Modernizację stadionu przy ul. Droga Dębińska – Poszerzenie w mieście oferty sportowej dla mieszkańców; Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 2019-2020”. Modernizacja ma polegać na budowie jupiterów w „Ogródku”. Bez nich stadion nie spełnia wymogów licencyjnych stawianych przed klubami w najwyższych ligach w Polsce.

To świetna wiadomość dla Klubu. Nie możemy się już doczekać, kiedy ruszą prace.