fbpx

#NowyOgródek

Ruszyły prace budowlane w "Ogródku"

26 marca 2020

Ruszyły prace budowlane na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12

Długo czekaliśmy na tę chwilę! Na stadionie Warty Poznań ruszyły prace związane z budową sztucznego oświetlenia. Za kilka miesięcy w “Ogródku” będziemy już mieli jupitery.

Na razie została wyburzona trybuna zachodnia, która i tak od dłuższego czasu była już wyłączona z użytkowania. Teren jest wyrównany i przygotowywany do dalszych prac.

W czterech narożnikach stadionu pojawiły się pierwsze elementy fundamentów pod maszty oświetleniowe.

Wkrótce rozpoczną się prace na stadionie Warty Poznań

3 marca 2020

Jupiter na stadionie w Grodzisku Wlkp.

Widoczny na zdjęciu maszt z jupiterami stoi na stadionie w Grodzisku Wlkp., gdzie swoje mecze rozgrywają teraz piłkarze “Zielonych”. Właśnie pokonali 3:0 zespół Radomiaka Radom w pojedynku na szczycie Fortuna 1 Ligi.

Już wkrótce rozpoczną się prace budowlane w “Ogródku”, a ich najważniejszym etapem będzie postawienie słupów ze sztucznym oświetleniem głównego boiska na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12.

Kolejne 2 mln zł na inwestycje w "Ogródku"! Będzie podgrzewana murawa

3 grudnia 2019

Stadion Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12 będzie miał podgrzewaną murawę

Podłączenie instalacji do podgrzewania murawy oraz budowa systemu kontenerów na stadionie przy Drodze Dębińskiej – to kolejne inwestycje, które zostaną przeprowadzone na stadionie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. Radni przeznaczyli na ten cel 2 mln zł, które zostały już zapisane w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania.

To kolejna znakomita informacja dla Warty Poznań i jej kibiców. W czerwcu poznańscy radni zagłosowali za przeznaczeniem 3,5 mln zł na postawienie sztucznego oświetlenia boiska w “Ogródku”, a teraz w budżecie znalazły się pieniądze, za które będzie można dokończyć budowę systemu podgrzewania murawy. Przypomnijmy, że już w przyszłym sezonie kluby w Fortuna 1 Lidze muszą dysponować stadionami wyposażonymi właśnie w jupitery i podgrzewane boisko.

Przypomnijmy, że sama instalacja została już położona pod boiskiem w 2012 roku, ale nie podłączono jej do źródła ciepła. Część pieniędzy przyznanych we przez radnych będzie przeznaczona właśnie na budowę kotłowni z piecem, który podgrzeje murawę.

Gościliśmy radnych z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki

6 listopada 2019

Radni Miasta Poznania z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki z wizytą w Warcie Poznań

Poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki gościli z wizytą na obiektach Warty Poznań. Poznali stan klubowej infrastruktury i plany rozwoju na najbliższe lata.

Wizyta miejskich radnych oraz m.in. przedstawicieli Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania z dyrektor Ewą Bąk na czele i dyrektora POSiR Łukasza Miadziołko była podzielona na dwie części. Najpierw goście Warty Poznań zwiedzili klubowe obiekty: budynek, w którym mieści się hala, pomieszczenia administracyjne i szatnie dla sportowców, halę szermierczą oraz stadion wraz z boiskami treningowymi. Po zapoznaniu się z tym, jak wygląda infrastruktura, radni rozpoczęli posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

Przedstawiliśmy radnym nasz pomysł na rozwój bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej 12 i zaprezentowaliśmy ścieżkę rozwoju infrastruktury w latach 2020-23. Wszystko po to, żeby stadion i jego zaplecze mogło spełniać wymogi licencyjne PZPN, wymagania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych itp. – mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Warty Poznań, Marcin Janicki. – Zależy nam na tym, żeby obiekt spełniał wszystkie te warunki i żebyśmy mogli rozgrywać tutaj mecze ligowe. W tym sezonie jest to sztuczne oświetlenie, a już w kolejnym sezonie konieczne jest posiadanie systemu podgrzewania murawy.

Radni wyrazili chęć pomocy zasłużonemu klubowi i pytali m.in. o to, jakie warunki musiałby spełniać „Ogródek”, by Warta Poznań mogła rozgrywać na swoim stadionie mecze w przypadku awansu do Ekstraklasy.

Firma ADA-LIGHT postawi jupitery przy Drodze Dębińskiej 12

9 sierpnia 2019

Wkrótce rozpocznie się budowa jupiterów na stadionie Warty Poznań

Wiemy już, kto zbuduje system sztucznego oświetlenia w “Ogródku”. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała właśnie umowę z firmą ADA-LIGHT z Gostynina, która postawi jupitery na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Inwestycja będzie kosztowała ponad 2,3 mln zł.

Zgodnie z warunkami przetargu, na obiekcie, na którym przez lata swoje mecze rozgrywali piłkarze Warty Poznań, staną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m wraz z wyposażeniem oraz stacja transformatorowa. Obecnie stadion nie spełnia wymogów licencyjnych, a jednym z najważniejszych problemów jest właśnie brak jupiterów przy głównym boisku.

Tę kluczową inwestycję zrealizuje firma ADA-LIGHT, która działa w branży od 16 lat. W ostatnim czasie stawiała jupitery m.in. na stadionach obecnych i niedawnych ligowych rywali Warty Poznań w Fortuna 1 Lidze, czyli na obiektach w Legnicy, Niecieczy, Bytowie, Opolu, Częstochowie i Łodzi (stadion ŁKS).

Sztuczne oświetlenie w “Ogródku” ma zostać uruchomione w pierwszej połowie 2020 roku. Trzymamy kciuki!

Witamy na blogu poświęconym budowie obiektów sportowych przy Drodze Dębińskiej 12 w Poznaniu. W ramach modernizacji powstaną: stadion z zadaszoną trybuną, hala szermiercza, hala dla hokeistów na trawie, korty tenisowe oraz boiska treningowe. Zamieszczamy tu informacje na temat postępu prac i tego, jak rośnie #NowyOgródek Warty Poznań.

RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH: 4,5 MLN ZŁ NA OBIEKTY PRZY DRODZE DĘBIŃSKIEJ!

31 marca 2021 Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: 4,5 mln zł na obiekty przy Drodze Dębińskiej 4,5 mln zł otrzymał Poznań w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota zostanie przeznaczona na modernizację obiektów Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. To kolejny w ostatnich dniach krok w kierunku powstania nowoczesnej bazy sportowej dla piłkarzy i piłkarek oraz sekcji szermierki, hokeja na trawie i tenisa ziemnego.

We wtorek ogłoszono wyniki podziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wiemy już, że 4,5 mln zł trafi do Poznania właśnie na budowę obiektów dla Warty Poznań. – Bardzo się cieszymy z tego, że nasza inwestycja uzyskała wsparcie z budżetu centralnego. To kolejne źródło finansowania dla modernizacji tych terenów, którą chcemy przeprowadzić w 5 etapach. Ta koncepcja spodobała się niedawno poznańskim radnym, więc można powiedzieć, że powoli, krok po kroku zbliżamy się do uzbierania całej kwoty. Dalej szukamy wsparcia dla tej inwestycji – mówi wiceprezes Warty Poznań S.A. Bartosz Wolny i dodaje: – Dziękujemy za zaangażowanie władzom miasta z Poznania z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem, ministrowi Szymonowi Szynkowskiemu vel Sęk, radnej Lidii Dudziak oraz wszystkim osobom, które również przyczyniły się do pozyskania tych środków. Uważamy, że to nasz wspólny sukces.

Radni z KKFiT za przyznaniem pieniędzy na rozbudowę bazy sportowej przy DD12

22 marca 2021 Stadion Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12; fot. Adam Ciereszko – Jednogłośnie przyjęliśmy stanowisko, by przekazać środki finansowe niezbędne do realizacji pierwszego etapu modernizacji obiektów przy Drodze Dębińskiej – mówi Bartłomiej Ignaszewski, przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. To kolejny krok w kierunku stworzenia nowoczesnej bazy sportowej, m.in. stadionu, na którym swoje mecze ligowe mogliby rozgrywać piłkarze Warty Poznań.

Lampy do jupiterów już w "Ogródku"

29 kwietnia 2020

Lampy do jupiterów na stadionie Warty Poznań

160 reflektorów takich, jak na zdjęciu, zostało przywiezionych na stadion. Jak widać, są solidnych rozmiarów, a dodamy też, że swoje ważą.

Na każdym z 4 masztów pracownicy firmy Ada-Light zamontują po 40 lamp na specjalnej ramie. Całość, wraz z masztami zostanie później przytwierdzona do fundamentów, które od kilkunastu dni są już gotowe w narożnikach “Ogródka”.

 

Są krawężniki, wkrótce będzie chodnik

21 kwietnia 2020

Wyrównywanie terenu po dawnej trybunie zachodniej w "Ogródku"Na stadionie przy Drodze Dębińskiej wyrównano już teren po dawnej trybunie zachodniej.

Obecnie ekipa budowlana, wyposażona w odpowiedni sprzęt, przygotowuje tam podłoże do położenia chodnika wzdłuż ogrodzenie boiska. Krawężniki już są.

Ponadto, poza terenem stadionu wykopano rowy między budynkiem klubowym, a Biblioteką AWF. Zostaną tamtędy poprowadzone kable do zasilania systemu sztucznego oświetlenia.

Są już fundamenty pod maszty oświetleniowe

14 kwietnia 2020

Fundamenty pod maszty oświetleniowe na stadionie Warty Poznań

Po krótkiej przerwie świątecznej pracownicy firmy Ada-Light wrócili do “Ogródka”. Na stadionie są już gotowe fundamenty masztów oświetleniowych.

Dzień, w którym na stadionie Warty Poznań rozbłysną wreszcie jupitery, zbliża się wielkimi krokami. Fundamenty są już wylane i za kilka tygodni będą do nich przytwierdzone słupy z jupiterami. W międzyczasie trwa rozprowadzanie przewodów elektrycznych potrzebnych do uruchomienia systemu sztucznego oświetlenia.

Na stadionie trwa palowanie

2 kwietnia 2020

Palowanie przed postawieniem masztów oświetleniowych na stadionie Warty Poznań

Pogoda sprzyja, więc prace na stadionie Warty Poznań idą zgodnie z planem.

Do “Ogródka” przyjechała specjalna maszyna do palowania. Wbija ona w ziemię 15-metrowe elementy konstrukcji, do których wkrótce zostaną zamontowane kotwy mocujące maszty jupiterów.

3,5 mln zł przyznane - w "Ogródku" staną jupitery!

19 czerwca 2019 3,5 mln zł na jupitery w "Ogródku" przyznane

Lepszego prezentu z okazji niedawnej, 107. rocznicy powstania Warty Poznań Klub nie mógł sobie wymarzyć. Poznańscy radni przeznaczyli właśnie 3,5 mln zł na budowę sztucznego oświetlenia na stadionie przy Drodze Dębińskiej 12.

Radni miasta Poznania podczas wtorkowej sesji przyjęli poprawkę do budżetu i zdecydowali o przyznaniu 3,5 mln zł na „Modernizację stadionu przy ul. Droga Dębińska – Poszerzenie w mieście oferty sportowej dla mieszkańców; Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 2019-2020”. Modernizacja ma polegać na budowie jupiterów w “Ogródku”. Bez nich stadion nie spełnia wymogów licencyjnych stawianych przed klubami w najwyższych ligach w Polsce.

To świetna wiadomość dla Klubu. Nie możemy się już doczekać, kiedy ruszą prace.