fbpx
Hubert Sobol (Warta Poznań)

Hubert Sobol: „Trener Petr Nemec chciał mnie w Warcie Poznań już latem”

– Przejście do Warty Poznań to dla mnie awans sportowy – uważa Hubert Sobol. 18-letni napastnik został do końca 2019 roku wypożyczony przez „Zielonych” z Lecha Poznań.

W piątek rano Hubert Sobol podpisał kontrakt z Wartą Poznań, a kilkadziesiąt minut później wziął już udział w pierwszym treningu swojego nowego zespołu. W sobotę ma już zagrać w meczu kontrolnym w Jarocinie, gdzie przeciwnikiem poznaniaków będzie Raków Częstochowa. – Nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem oferty z Warty. Tym bardziej, że trener Petr Nemec chciał mnie mieć w drużynie już latem. Wtedy nie było możliwości, by Lech mnie wypożyczył, bo usłyszałem w klubie, że jestem potrzebny trenerowi. Teraz pojawiła się opcja  wypożyczenia i fajnie, że do niego doszło. Zostaję w Poznaniu i cieszę się, że jestem w Warcie – mówi nastolatek.

Hubert Sobol (Warta Poznań)

W poprzednim sezonie Hubert Sobol zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski juniorów starszych, po wygraniu Centralnej Ligi Juniorów. Nowy nabytek Warty Poznań zdobył w tych rozgrywkach 24 bramki i został królem strzelców. Dwa lata wcześniej był  mistrzem Polski juniorów młodszych. Przed tym sezonem został włączony do kadry pierwszego zespołu Lecha, trenował z nim, ale grał w III-ligowych rezerwach. Po zdobyciu 10 goli w 11 występach dostał szansę debiutu w ekstraklasie. – Trener Adam Nawałka chciał, żebym został, ale porozmawialiśmy dwa razy i wyszło na to, że jednak lepszą opcję będzie dla mnie wypożyczenie. Klamka zapadła – mówi Hubert Sobol. – Przejście do Warty uważam za awans sportowy. Trzeba się ograć w I lidze, bo czuję się mocny, ciężko trenuję i chcę się rozwijać. Przez ostatnie miesiące trenowałem z pierwszym zespołem Lecha, więc mam już jakieś niewielkie doświadczenie. Niczego się nie boję, będę walczył o miejsce w składzie, będę walczył o to, żeby grać jak najwięcej i pokazać się z jak najlepszej strony – podkreśla zawodnik.

Hubert Sobol zapewnia, że zna specyfikę I ligi i jest przygotowany do walki. – Nie przyszedłem się bać, nie boję się rywalizacji w I lidze – mówi stanowczo i dodaje, że wiosną będzie dodatkowo zmotywowany. – Zależy mi na tym, żeby pojechać na mistrzostwa świata z reprezentacją Polski U-20. Dlatego tym bardziej będę chciał się dobrze zaprezentować w barwach Warty Poznań, pokazać swoją jakość i być wartością dodaną dla drużyny. Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żebym i ja pojechał na mistrzostwa, ale wiem, że muszę ciężko trenować i jak najwięcej grać, żeby osiągnąć ten cel  – tłumaczy Hubert Sobol.

Nowy napastnik Warty Poznań ma na koncie 16 występów w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Jesienią zagrał 6 razy w kadrze U-19, strzelił jednego gola.

Hubert Sobol (Warta Poznań)