fbpx

Kukla sędzią spotkania z ROW-em 1964

Poznaliśmy arbitra, który poprowadzi sobotnie spotkanie pomiędzy ROW-em 1964 Rybnik i Wartą Poznań . Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył na ten mecz sędziego Pawła Kuklę.

Dla pochodzącego z Krakowa arbitra będą to czwarte zawody na tym poziomie w obecnym sezonie. Wcześniej był on rozjemcą spotkań Rozwoju Katowice właśnie z ROW-em (0:2), Radomiaka Radom z Błękitnymi Stargard (2:1) oraz Polonii Bytom z Siarką Tarnobrzeg (0:3). W sumie pokazał w tych trzech meczach aż dziewiętnaście żółtych oraz jedną czerwoną kartkę.

W swojej dotychczasowej karierze Kukla oprócz spotkania z tego sezonu prowadził jeszcze trzy inne spotkania ROW-u. W sumie więc rybniczanie mają dość wyrównany bilans spotkań gwizdanych przez tego sędziego, bowiem dwa z nich wygrali, a po jednym zremisowali i przegrali. Podczas poprzedniej przygody Warty z II ligą Kukla był arbitrem domowego meczu „Zielonych” z Rozwojem Katowice. „Duma Wildy” wygrała wówczas 3:2 i wcale nie mielibyśmy pretensji, gdyby podobny wynik powtórzył się jutro.

foto: PZPN.pl